İş Portföy GYF'den Nidakule Ataşehir'e yatırım

İş Portföy Gayrimenkul Yatırım Fonu, Tahincioğlu tarafından hayata geçirilen Nidakule Ataşehir Batı Projesi'ne yatırım yaptığını açıkladı

İş Portföy GYF'den Nidakule Ataşehir'e yatırım

Tahincioğlu imzasıyla hayata geçirilen Nidakule Ataşehir projesine bireysel yatırımcıların yanı sıra, portföy yönetimlerinin ilgisi de büyüyor. Son olarak İş Portföy Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun Nidakule Ataşehir Batı projesine yatırım yaptığı açıklandı. 

İş Portföy Nidakule Ataşehir Batı'nın tamamını satın aldı

Bugün tarafların imzasıyla yapılan açıklamada, İş Potföy Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun Tahincioğlu'nun Batı Ataşehir'deki en son projesi Nidakule Ataşehir Batı'nın tamamını satın aldığı vurgulandı. İstanbul Finans Merkezi'nin hemen yanında yükselen Nidakule Ataşehir Batı, A+ ofis projesi olma niteliği taşıyor. Tahincioğlu tarafından 2017 yılının ilk çeyreğinde tamamlanan Nidakule Ataşehir Batı İş Portföy tarafından kurulan ve yönetilen Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun da üçüncü yatırımı oldu.

Ağustos ayında 440 milyon TL büyüklüğünde talep toplamıştı

İş Portföy Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu, ilk yatırımlarını Ağustos ayı içinde Ankara ve Antalya'daki ticari gayrimenkullere yönelik olarak gerçekleştirmişti. İlgili fonlar, İş Portföy aracılığıyla Temmuz ayı içinde ihraç edilmiş ve nitelikli yatırımcılardan da 440 milyon TL büyüklüğünde bir talep toplamıştı. 

Nidakule Ataşehir Batı

Tahincioğlu imzasıyla Ataşehir'de inşa edilen İstanbul Finans Merkezi'nin yanı başında inşa edilen Nidakule Ataşehir Batı, A+ Ofis Projesi niteliği taşıyor. 45 bin metrekarelik inşaat alanı ve 25 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip projenin iş dünyasınca yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Proje her katta yer alan balkon ve teraslar ile 4 metrenin üstündeki tavan yüksekliği, açılabilen pencereler ve gün ışığından faydalanan mekanlarının yanı sıra geniş sosyal olanaklarıyla da dikkat çekiyor. Özenle kurgulanmış ferah bir çalışma ortamı sunmayı hedefleyen Nidakule Ataşehir Batı önemli lokasyon avantajlarıyla da dikkat çekiyor. Metro ve İstanbul'un iki önemli köprüsüne yakınlığıyla dikkat çeken proje, teras bahçeleri ve geniş yeşil alanlarına da sahip olacak. Leed Gold sertifika adayı A+ ofis projeleri arasında yer alan Nidakule Ataşehir Batı Anadolu Yakası'nın en önemli iş merkezlerinden Ataşehir'de yükseliyor. 

Tahincioğlu Hakkında

Tahincioğlu Holding'in gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanlarındaki faaliyetlerini sürdüren Tahincioğlu Gayrimenkul, Türkiye'nin en önemli gayrimenkul sektörü markalarından biri olarak gösteriliyor. Çok sayıda ofis, konut ve AVM projelerine ek olarak birinci sınıfı otellerin inşa ve geliştirme aşamalarında yer alan firma, aynı zamanda gelir getiren gayrimenkul varlıklarından oluşan geniş bir portföyün de sahibi konumunda. Bugüne dek tamamlanmış ve devam etmekte olan projelerde 3.5 milyon metrekarelik inşaat alanına ulaşan Tahincioğlu'nun inşaat firması Nida İnşaat da yüklenici görevlerini üstlenmesi sürdürüyor. Firma tarafından hayata geçirilen projelerden bazıları şöyle: Palladium Tower, Palladium Ataşehir Alışveriş Merkezi ve Rezidans, Palladium Antakya Alışveriş Merkezi, Nidakule Kozyatağı, Nidakule Göztepe, Swissôtel Büyük Efes ve Kongre Merkezi, Nidakule Levent ve Nidakule Ataşehir Batı... 

Firma Bilgisi: Tahincioğlu Gayrimenkul
Proje Bilgisi: Nidakule Ataşehir