İşadamlarından 29 Ekim kutlaması

“Türkiye cumhuriyeti devleti'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin temel güvencesi cumhuriyet’tir”

İşadamlarından 29 Ekim kutlaması

29 Ekim 2013 / emlakwebtv
Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) ve Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Başkanı Barış Aydın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin temel güvencesinin “Cumhuriyet” olduğunu söyledi.

Aydın: “Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatmaya kararlıyız”
Barış Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Başkent’te iş dünyasının temsilcileri olarak Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatmaya kararlı olduklarını ifade etti.
Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, her biri destanlaşan mücadele ile tam 90 yıl önce kurulan Cumhuriyet’in değerini tüm Türk halkının çok iyi bildiğini ifade eden Aydın, şunları söyledi: “Cumhuriyet, her alanda ilerleyişin, ulusal birlik ve beraberliğin kaynağı oldu. Bundan sonra da olmaya devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin temel güvencesi Cumhuriyet’tir.

Başkentli sanayici ve işadamlarını başarıya götüren en önemli unsurlardan biri de bin bir zorluk ile geçen Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki sanayileşme hamlesine tanıklık etmek oldu. Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği bu inanılmaz azim bizlere her zaman ilham verdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk’ün açtığı yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, bu değerleri temsil ettiğimiz genç jenerasyon ve gelecek kuşaklara aktarmak, bizlere düşen en büyük görevdir. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.”