İşçi güvenliğine yatırım kazandırıyor

AKG Gazbeton, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca “İyi Uygulama Örneği” Ödülü’ne layık görüldü.

İşçi güvenliğine yatırım kazandırıyor

AKG Gazbeton, üretim yapmakta olduğu İzmir, Kırıkkale ve Çorlu işletmelerinde ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları’ konusunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından “İyi Uygulama Örneği” Ödülü’ne layık bulundu.

İşçi güvenliğine yatırım kazandırıyor

Ankara’da JF Marriot Otel’de düzenlenen ödül töreninde AKG Gazbeton ailesi adına Bakan Faruk Çelik’in elinden ödülü alan AKG Gazbeton Genel Müdürü Ali Şükrü Kahyaoğlu, alınan bu ödülün Entegre Yönetim Sistemi’nin olumlu sonuçlarından biri olduğunun altını çizdi.

İş gücü kaybı yüzde 40 azaldı
AKG Gazbeton İşletmelerinin aldığı “iyi uygulama örneği” ödülü ile ilgili olarak bilgi veren Kahyaoğlu “2015 yılı başında OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği ve ISO 14001 Çevre  Yönetim Sistemlerinin belgelendirilmesi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile entegre edilmesiyle elde edilen Entegre Yönetim Sistemiyle, tüm AKG Gazbeton İşletmeleri’nde önemli kazanımlar elde ediyoruz. Hazırlanan projelerin uygulamaya alınması ile yüzde 40 iş gücü kaybı ortadan kalkmasını sağladık. Revire yapılan başvurular yüzde 27 azalırken, risk değerlerinin de yüzde 22 düşürüldüğünü ve  tekrar eden kas-iskelet sistemine zarar verebilecek davranış biçimlerinin sıfırlandığını tespit ettik” dedi. Kahyaoğlu bu ve benzeri projelerle uygulamaların AKG Gazbeton’da devam edeceğini, çalışanları için her zaman daha iyisini yapmak için çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirterek;

“AKG Gazbeton İşletmeleri, Kurumsal Sorumluluğunu önce kendi çalışanlarına sonra dış paydaşlarına gösteren bir firmadır. Bu nedenle sadece yönetmelikler çerçevesince değil her alanda iç paydaşımıza güvenli ve sağlıklı çalışma ortamı yaratmak bizim görevimizdir.” dedi.