İşçi ölümleri sürüyor

Torun Center'da yaşanan asansör faciasının yankıları sürerken, dün, ülkenin değişik bölgelerinde 5 işçinin ölüm haberi daha geldi

İşçi ölümleri sürüyor

Türkiye'de işçi ölümleri tüm hızıyla sürüyor. Mecidiyeköy'deki Torun Center'da yaşanan asansör faciasının tartışmaları henüz bitmeden, dün, ülkenin değişik yerlerinden 5 işçinin daha öldü haberi geldi.

Osmaniye'de meydana gelen bir olayda 58 yaşındaki inşaat işçisi Hasan Karagöz, çalışmakta olduğu binanın üçüncü katından dengesini kaybederek yere çakıldı. Hastaneye kaldırılan Karagöz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yine Kayseri'de Anbar Mahallesi'ndeki bir boru fabrikasında çalışan 42 yaşındaki  Ahmet Yıltak da, üzerine demir ve çeliğin eritildiği fırın taşlarının düşmesi sonucunda hayatını yitirdi. 

Muğla Yatağan ilçesindeki bir mermer ocağında meydana gelen kazada ise hafriyat taşıyan kamyonu kullanmakta olan 45 yaşındaki Mustafa Akay, kamyonun uçuruma yuvarlanması sonucunda yaşamını kaybetti. Ordu'nun Çatalpınar ilçesinde de sokak lambasını değiştirmek için çıktığı direkte akıma kapılan 28 yaşındaki işçi Yusuf Yıldız ve Çankırı'da bir makarna fabrikasında kepek deposuna düşen 31 yaşındaki Halit Karaçoban da hayatını yitirdi.