İşimiz Gayrimenkul

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz, "İşimiz Gayrimenkul" isimli ilk kitabını RE/MAX'ın katkılarıyla kaleme aldı ve yayınladı

İşimiz Gayrimenkul

12 Aralık 2012 / emlakwebtv
RE/MAX Türkiye, Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz’ın gayrimenkul üzerine merak edilen bir çok bilginin yer aldığı İŞİMİZ GAYRİMENKUL isimli ilk kitabını yayınladı.

RE/MAX Türkiye tarafından yayınlanacak "Girişimcilik" kitapları serisinin ilk kitabı olan İŞİMİZ GAYRİMENKUL'ün önsözünde; RE/MAX Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn, ülkemizde sektörel bilginin artışına karşın gayrimenkul hukuku ile ilgili pratik bilgi kaynağı olabilecek yayın seçeneklerinin son derece kısıtlı olduğuna dikkat çekerek gayrimenkul sektörünün, profesyonel ve çağdaş ortamın sağlanmasında etkili olabilecek yayınları teşvik etmesini bir zorunluluk kabul ettiklerine değindi.

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz, gayrimenkulle ilgili merak edilen hemen hemen her şeyi İŞİMİZ GAYRİMENKUL isimli bu kitapta bir araya topladı. Son çıkarılan yasa ve yönetmelikleri de kapsayan kitap ilk kez bir hukukçunun kaleminden vatandaşın da anlayabileceği dilde yazıldı ve birçok sorunun cevabını barındırıyor

Güncel bilgilerin yer aldığı İŞİMİZ GAYRİMENKUL, gündemdeki konular arasında bulunan Kentsel Dönüşüm, 2B, Mütekabiliyet, Borçlar Kanunu ve Tapu ve tasarı halindeki emlakçılık yasası gibi konularla ilgili son yasal düzenlemeler ışığında yazılmış bir kitap. Bir vatandaş ya da bir gayrimenkul uzmanı A'dan Z'ye merak ettiği birçok sorunun cevabını burada bulabilir.
Bünyesinde emsal kararları barındıran kitap özellikle yasal süreçteki sorunlarla ilgili daha önce verilmiş emsal kararlarla, bu sorunların çözümüne ilişkin önemli ipuçları veriyor.