İşin yeni merkezi’nde Papirus Plaza

Hızla dönüşen Kağıthane'de, MESA ve FERKO imzasını taşıyacak insan odaklı bir plaza yükseliyor

25 Nisan 2012
İstanbul'un ilk sanayi alanlarından Kağıthane, İstanbul'un en önemli kentsel dönüşüm bölgelerinden biri olarak öne çıkıyor. MESA-FERKO ortaklığı tarafından inşa edilen Papirus Plaza, bölgede dönüşümünün fitilini ateşleyen ilk projelerden biri.

Aralık 2012'de teslim,
MESA Mesken Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Osman Yavuz Şenol, Papirus Plaza'da zemin ve 1. Kattan oluşa ilk etabı Kasım 2011'de tamamlayarak Metro Grossmarket'e teslim ettiklerini söyledi. Şenol, ofis bölümünün ise satışlarına başladıklarını açıklayarak, toplam 42 metrekare satılabilir alanı bulunan Papirus Plaza’nın Aralık 2012’de sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Metrekaresi 3.475 USD
FERKO Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Fehmi Meriçten de Kağıthane'nin İstanbul'daki en eski sanayi alanlarından biri olduğunu belirterek, hızla dönüşen Kağıthane’nin İstanbul’un yeni ofis alanı olduğunu söyledi. Meriçten, Papirus Plaza’da ofis metrekare satış fiyatlarının 3 bin 475 USD+KDV'den başladığını kaydetti.

Maslak'ın alternatifi olacak
FERKO Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten ise Maslak ve çevresindeki ulusal ve çok uluslu şirketlerin maslak yerine Papirus Plaza'yı tercih ettiklerini belirtti. Gökçe Meriçten, Papirus Plaza'da ortalama metrekare kira fiyatlarının 22 dolar seviyesinde olduğunu kaydederek, bu rakamın Levent'te 40 dolar, Maslakta ise 35 dolar seviyelerinde olduğunu  söyledi
İnsan odaklı plaza
MESA Mesken Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Tokatlı da, Papirus Plaza'yı insan odaklı bir proje olarak geliştirdiklerini kaydetti. Her katta kat bahçesi ve teraslarının bulunduğu Papirus Plaza'da yoğun mesai saatlerinde mola verecek çalışanların, dinlenebileceği sosyal alanlar da yer alıyor.

Proje Bilgisi: Papirus Plaza