İskele kazaları tarihe karışacak

URTİM, 12 Şubat'ta başlayan Kalıp ve Endüstriyel Yapı Teknolojileri Fuarı'nda, iskeleden düşme riskini sıfıra indiren ürünlerini sergiledi

İskele kazaları tarihe karışacak

Uluslararası İskele Kalıp ve Endüstriyel Yapı Teknolojileri Fuarı 12 Şubat'ta İstanbul Fuar Merkezi'nde 4. kez kapılarını açtı. Fuarda 300 metrekare alanda WINDSET Rüzgar Perdesi Sistemi, CLIMBSET Hidrolik Sistemler ve yeni Avrupa Normlarına uygun ürettiği tam güvenlikli SCAFSET İskele Sistemlerini tanıtan URTİM, yeni geliştirdiği ürünleriyle inşaatlarda sıkça meydana gelen iskeleden düşme riskini sıfıra indirecek.

İskele kazaları tarihe karışıyor
URTİM Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, fuarın 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek dış cephe ve iskele tebliğinden önce firmaların sektörü yeniden değerlendirmelerine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Fuarda yeni kalıp sistemlerini sergilediklerini vurgulayan Urfalılar, "5 yıdır AR-GE'ye büyük yatırım yapıyoruz. Mühendislerimizin geliştirdiği ve sektörde devrim yaratacak ürünlerimizi alıcılarla buluşturacağız" dedi.

Yeni kalıp sistemlerinin inşaatlarda hızı arttıracağına ve olası iş kazalarını neredeyse sıfıra indireceğini vurgulayan Urfalılar, "Sistemlerde işçi güvenliği bizim için her şeyden önce gelir. Bugün fuarda sergilediğimiz yeni ürünlerimiz olası iş kazalarını neredeyse ortadan kaldıracak donanıma sahip. AR-GE ekibimizin geliştirdiği yeni ürünlerin avantajları bununla da sınırlı değil. Bu sistemler, inşaat firmalarının betonlama süresini eski sistemlere göre 2 kat daha fazla zaman kazandırıyor" şeklinde konuştu.