Isparta’nın en temiz sanayi tesisi: Kalekim Isparta

Kalekim A.Ş. Isparta İşletmesi, çevre konusunda yürüttüğü başarılı çalışmalardan dolayı “En Temiz Sanayi Tesisi” ödülüne layık görüldi

Isparta’nın en temiz sanayi tesisi: Kalekim Isparta

13 Haziran 2013 / emlakwebtv
Yapı kimyasalları sektörünün lider kuruluşu Kalekim A.Ş., Isparta’daki tesisinde sürdürdüğü çevreye duyarlı faaliyetlerinin değerlendirilmesi sonucu, Isparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 2012 yılının “En Temiz Sanayi Tesisi” ödülünü almaya hak kazandı. Çevrenin korunması ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması konularında gösterdiği çabalardan dolayı “En Temiz Sanayi Tesisi” seçilen Kalekim A.Ş.’nin ödülü, Isparta Valisi Memduh Oğuz tarafından, törenle teslim edildi.

Akbaş: “Çevre dostu şirket olarak aldığımız ödülden dolayı Kalekim Ailesi olarak gururluyuz”
Kalekim A.Ş.’nin tüm tesislerinde, bugünü olduğu kadar geleceği de düşünerek çevreye duyarlı çalışmalar yaptıklarını belirten Kalekim A.Ş. Genel Müdürü Altuğ Akbaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dünyadaki gelişme ve sektörel gereksinimleri yakından takip eden şirketimizin, sektördeki başarısını ve saygınlığını sürdürebilmek adına çevre duyarlılığı devam edecektir. Çevre politikasını, üretim faaliyetleri ve destek süreçlerinde, çevreye karşı oluşabilecek olumsuz etkileri minimize etmek olarak benimseyen Kalekim A.Ş. Isparta İşletmesi de, tüm çalışanları, hatta tedarikçileri ile çevreci yaklaşımı özümseyerek hayata geçirmiştir. Çevre dostu şirket olarak aldığımız ödülden dolayı Kalekim Ailesi olarak gururluyuz.”