Isparta Şehir Hastanesi için imzalar atıldı

Isparta Şehir Hastanesi Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi İhalesi’ne en iyi teklifi veren Akfen İnşaat ile T.C Sağlık Bakanlığı arasında imza töreni düzenlendi

Isparta Şehir Hastanesi için imzalar atıldı

12 Eylül 2013 / emlakwebtv
Kamu-Özel işbirliği (PPP) modeli ile yatırımı yapılacak olan 755 yatak kapasiteli Isparta Şehir Hastanesi’nin imza töreni 12 Eylül Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Akfen İnşaat tarafından yatırımı üstlenilen Isparta Şehir Hastanesi’nin imza törenine T.C Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, T.C Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın yanı sıra kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı.

Isparta Şehir Hastanesi için yaklaşık 573 milyon TL yatırım planladı
İmza töreninin ardından konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Isparta Şehir Hastanesi projesinin Akfen İnşaat’ın yapımını üstlendiği ilk Kamu-Özel İşbirliği (PPP) projesi olduğu ifade ederek, yaklaşık 573 milyon TL yatırım planladıklarını ifade etti.

25 yıllık kira getirisi olacak
Hamdi Akın, konuya ilişkin olarak şöyle konuştu: “Isparta Şehir Hastanesi toplam 755 yatak kapasitesine sahip olacak ve projenin yatırımı tamamlandığında 25 yılık bir kira getirisi olacak. Proje yaklaşık 180.000 m2’lik bir arazi üzerinde inşa edilecek ve toplam kapalı inşaat alanı 197.649 m2 olacak. Bunun 67.860 m2’lik alanı kapalı otopark, 129.789m2’lik alanı da teşhis tedavi ve yataklı katlardan oluşacak.”

Türkiye’nin farklı illerinde kamu-özel işbirliği ile yapılacak şehir hastaneleri yatırımları ile ilgilendiklerini vurgulayan Hamdi Akın, “ Önümüzdeki dönem planlanan yeni hastane yatırımlarıyla birlikte bu alandaki kapasitemizi 2 bin- 2,500 yatağa ulaştırmayı planlıyoruz’’ dedi.