Ispartakule konut projelerinde son durum!

Avcılar Belediyesi'ne bağlı olan ve konut yatırımcılarının dikkatle takip ettiği Ispartakule'de binlerce aile şu sıralar konutlarından tedbir kararının kalkmasını bekliyor

Ispartakule konut projelerinde son durum!

Ispartakule konut projelerinde son durum detaylarını vermeden önce bölge hakkında son gelişmelerden bahsedelim.

Ispartakule İstanbul Avrupa Yakasında yer alıyor. Avcılar sınırları içerisinde yer alan Ispartakule konut projelerinin gelişen bölgeleri arasında yerini alıyor. Başakşehir ve Bahçeşehir’e komşu olan Ispartakule’de metro, hızlı tren, üniversiteler ile Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük sağlık kampüsü yapılıyor. Yatırımcılarına yüksek oranda kar getirecek olan Ispartakule’de konut projeleri hız kesmiyor.

Ispartakule’de neler oluyor?
Banker Kastelli namlı Abidin Cevher Özden 2008 yılında intihar etmişti. İş adamı Korkmaz Yiğir’ten olan alacağı da şu sıralar Ispartakule’de ev sahibi olan binlerce kişiyi ilgilendiren bir sorun haline geldi.

Özden’in oğlu, Yiğit’in, babasına olan borcunu tahsil etmek için dava açarken, dava dilekçesinde Yiğit’in Avcılar Ispartakule’de yüz binlerce dönüm araziyi hileli yollarda sattığı iddia edildi. Mahkeme, üzerinde 4 bine yakın konutun bulunduğu araziler için tedbir kararı verildi. Tedbir kararı devam ettiği sürece hiç kimse dairesini satamayacak.

Ispartakule Konut Projeleri!

1.Emlak Konut Ispartakule Evleri
Emlak Konut GYO tarafından 160 bin metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırılan projede toplam 1.500 daire yer alıyor. Emlak Konut Ispartakule Evleri büyüklükleri 50 metrekare ile 150 metrekare arasında değişirken, projenin 2018 yılında teslim edilmesi planlanıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinden meydana gelen Emlak Konut Ispartakule Evleri 2 parsel üzerinde yükseliyor. Projede 20 adet 1+1, 694 adet 2+1, 1.025 adet 3+1, 110 adet 4+1 daire bulunuyor.

2.Bizim Evler
İhlas Grup tarafından hayata geçirilen Bizim Evler’in son projesi olan Bizim Evler 7’de çalışmalar hızla devam ediyor. 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin yer aldığı Bizim Evler 7 projesi satılık daire büyüklükleri 116 ila 200 metrekare arasında değişiyor. Bizim Evler 7 projesi sosyal donatıları içerisinde çocuk oyun alanları, çocuk yüzme havuzu, fitness merkezi, kapalı otopark, kreş, süs havuzu, voleybol sahası, yürüyüş parkuru, kamelya ve basketbol sahası gibi donatılar yer alıyor. 

3.Biristanbul Evleri
Doğu İnşaat, Precast, Tuna GYO ve Üstünler Yapı ortaklığıyla inşa edilen Biristanbul Evleri 1+1’den 4+1’e kadar daire seçeneklerinden meydana geliyor. 2013 yılında teslim edilen Biristanbul Evleri 10 bloktan oluşuyor.

4.Ağaoğlu My Town Evleri
Ağaoğlu My Town Evleri 18 ve 19 katlı bloklardan meydana geliyor. Ağaoğlu My Town Evleri’nde 583 adet daire yer alıyor. Ağaoğlu My Town Evleri 6 blok şeklinde inşa ediliyor. Ağaoğlu My Town Evleri sahiplerine sauna, park alanları, Türk hamamı, geniş bahçe alanları, açık ve kapalı yüzme havuzları gibi hizmetler sunuyor.

Ispartakule nerede?
İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Ispartakule Başakşehir ve Bahçeşehir’e komşu konumda olup, Avcılar Belediyesi’ne bağlıdır. 2008 yılında yerleşimin başladığı Ispartakule’ye toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkün.