Ispartakule Yenişehir bölgesi

Ispartakule Yenişehir Toplu Konut İdaresi öncülüğünde hızla gelişmeye devam ediyor

Ispartakule Yenişehir bölgesi

Ispartakule Yenişehir Toplu Konut İdaresi öncülüğünde hızla gelişti. Bahçeşehir–Ispartakule Yenişehir bölgesi gayrimenkul yatırımcıların ilgi odağı olurken, örnek niteliğindeki uydu kent markalı konutlarıyla ev edinmek isteyenlerin de yoğun talebini alıyor. İhlas Yapı A.Ş, Avrupa Konutları, Ağaoğlu gibi sektörün öncü markasının yatırım yaptığı bölgede, birçok projede hayat başladı.

TOKİ ve Emlak Konut tarafından nitelikli konut bölgesi olarak planlanan Ispartakule Yenişehir, her geçen gün değer kazanmaya devam ediyor. Ispartakule Yenişehir bölgesine 3.Havaalanı ile 3 köprü güzergahı Bahçeşehir–Ispartakule aksına büyük değer kazandırıyor. Bahçeşehir ve Ispartakule'de konut almak için birçok tercih bulunuyor. Yüksek prim vaat eden projelerle birlikte kalitesiyle öne çıkan markalı konut projeleri tüketicinin ilgi odağı oluyor. Bugüne dek yatırımcısının yüzünü güldüren Bahçeşehir – Ispartakule bölgesine, tüketicinin talebi de her geçen gün artıyor.

Ispartakule Yenişehir konut fiyatları
Ispartakule Yenişehir konut fiyatları 3.100 lira, evlerin kendini amorti etme süresi 20 yıl olarak gösteriliyor.

Ispartakule Yenişehir Kanal İstanbul
453 milyon metrekareye kurulması planlanan Yeni Şehir'in 30 milyon metrekaresini Kanal İstanbul oluşturmaktadır. Diğer alanlar 78 milyon metrekare ile havaalanı, 33 milyon metrekare ile Ispartakule ve Bahçeşehir, 108 milyon metrekare ile yollar, 167 milyon metrekare ile imar parselleri ve 37 milyon metrekaresi ise ortak yeşil alanlara ayrıldı.

Ispartakule Yenişehir Kuzey Marmara Yolu
İstanbul Boğazı'na inşa edilen 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun yapımı hız kesmiyor. Köprü inşası için 24 saat kesintisiz çalışmalar sürüyor. Otoyol çalışmaları ise günün ilk saatlerinde başlıyor. Garipçe ve Poyrazköy'de ayakları bulunan köprünün yanı sıra bağlantı yolları ve viyadüklerin yapımı hız kazanmış durumda. Arnavutköy, Sarıyer ve Beykoz ilçelerinde viyadük ve tünel inşaatı sürüyor. 65 viyadük, 7 tünelin bulunduğu 115 kilometre uzunluğundaki yol için dev şantiyeler kuruldu. Proje başlamadan önce nadiren kullanılan orman yollarında iş makineleri hafriyat taşıyor. Yeni açılan cep yollar ise dikkat çekiyor. Kentin akciğeri olarak görülen Kuzey Ormanları arasında yükselen köprü ise teknik fakülte talebelerinin uğrak merkezi haline geldi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde 8 şeritli karayolu ve 2 şeritli tren yolu aynı seviyede olacak. Ancak tren yolu şimdilik yapılmayacak. İlerleyen yıllarda projelendirilmesi bekleniyor. Kule yüksekliği 322 metreyi aşan köprünün yapımı 24 saat kesintisiz olarak sürüyor. Köprü kulelerinin yaklaşık 3'te ikisi biterken, kule yükseklikleri 210 metreyi geçti. Kulelerin Eylül ayında 320 metre yüksekliğin üzerine çıkarılarak bitirilmesi hedefleniyor. Köprü kulelerinde artık halatların yerleştirileceği ankraj kutuları konuluyor. Eğik askı halatlarının köprü kulelerine sabitlenmesi için konulan dev ankraj kutularının en büyüğü, yaklaşık 11 metre yüksekliğinde ve 61 ton ağırlığında olacak. 4 adet köprü kulesinde 88 adet ankraj kutusu yer alacak.

 

Proje Bilgisi: Ispartakule