Ispartakule'ye "Çed Gerekli Değildir" kararı

Emlak Konut tarafından inşa edilecek Ispartakule toplu konut projesi için "ÇED Gerekli Değildir" kararı alındı

Ispartakule'ye

Emlak Konut'un Avcılar'da inşa etmeyi planladığı Ispartakule Toplu Konut Projesi hakkında başlayan ÇED süreci sonuçlandı.  Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü proje ile ilgili olarak "Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir" kararı aldı.

Ispartakule'ye ÇED gerekli değildir
Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada İstanbul Avcılar'da hayata geçirilecek proje için ÇED gerekli değildir kararının alındığı duyuruldu. Sitede yapılan açıklama şöyle:

"Emlak Konut tarafından İstanbul'da yapılması planlanan Ispartakule Toplu Konut projesi ile ilgili “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"İstanbul ili Avcılar, ilcesi Fırüzköy Mahallesi, F21D20A4B Pafta, 616 Ada 15 , 627 ada 1 parsel mevkiindeki EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. tarafından yapılması planlanan ISPARTAKULE TOPLU KONUT (903 Adet Konut, 1 Adet Dükkan Ve Okul) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince ISPARTAKULE TOPLU KONUT (903 Adet Konut, 1 Adet Dükkan Ve Okul) projesi'ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir."
"

Proje Bilgisi: Ispartakule