İst Marina 2.Etap Dubai Cityscape'te tanıtıldı!

DAP Yapı İst Marina Kartal projesinin 2'nci etabı Dubai Cityscape 2014'te yabancı yatırımcılara tanıtıldı

İst Marina 2.Etap Dubai Cityscape'te tanıtıldı!

İst Marina projesinin 500 konutluk 2’nci etabı Dubai Cityscape Global 2014 Fuarı’nda tanıtıldı. DAP Yapı tarafından Kartal’da hayata geçirilen İst Marina fiyatları metrekare birim üzerinden hesaplanıyor. Buna göre 5 bin ile 9 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. 

İlk etabında 950 adet konut satışı yakalayan DAP Yapı İst Marina projesi ile ilgili olarak DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz şu açıklamalarda bulundu:
Uluslararası birçok ödüle sahip projemiz İstMarina ile körfez bölgesi yatırımcılarını tanımak, kendimizi körfez ülkelerine tanıtmak ve Türkiye’yi yatırım merkezi olarak görebilecek potansiyel iş ortaklarıyla bir araya gelmek DAP Yapı olarak önceliklerimiz arasında bulunuyor. İstMarina’da yatırımcılara ve fonlara aynı zamanda karlı fırsatlar sunuyoruz.

Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:
Sahile 500 metre cephesi olan, Prens Adaları manzaralı İSTMarina’yı, rezidans, konut ve ofis bloklarının yanında özel okulu, hastanesi, ibadet alanı, restoranları ve bir oteli bünyesinde barındırıyor. Önünde marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen ve bir helikopter pisti bulunan projede, 1+0’dan 5+1’e 1463 konut bulunuyor.

Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi’yle İstanbul için, uluslararası ilgi odağı bir iş ve yaşam merkezi oluşturulduğunu savunan Yılmaz, "Bu merkez Metro, Marmaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul’un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurtiçi ve yurtdışına bağlanıyor. Kartal, parkları, otelleri, restoranları, kültürel alanları, yat limanı ve marinasıyla adeta bir metropole dönüşüyor. İstMarina, eşsiz bir lokasyonuyla tüm bu oluşumların odağında yer alıyor" diye konuştu.

2014’te, yabancıların Türkiye’deki konut alımında geçtiğimiz yıla kıyasla büyük bir artış yaşandığını belirten Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz geçen yıl ilk 5 ayda yabancılara 4 bin 451 konut satılmasına karşın, bu yıl ilk 5 ayda bu rakamın 7 bine ulaştığını kaydetti. Bunun yabancılara satış yüzde 53'lük artış demek olduğunu ifade eden Yılmaz, "Türkiye'den en çok gayrimenkul alanların başında Orta Doğu ve Rus vatandaşları geldi. Bu satış oranları Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Dubai Citysape Fuar’ına katılmamıza bizi teşvik etti. Araştırmalara göre, Türkiye’deki konut fiyatları bir süre sonra dünyadaki metropollerde bulunan konut fiyatlarıyla eşitlenecek” dedi.