İstanbloom’da daha sağlıklı bir yaşam

Enerji verimliliğine gösterilen titizlikle, doğaya zarar vermeyen malzemeler kullanılarak inşa edilen İstanbloom’da konutlar içilebilir su özelliğine sahip

İstanbloom’da daha sağlıklı bir yaşam

4 Nisan 2013 / emlakwebtv
ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasının bütün gerekliliklerini sağlayan enerji yönetimi ve çevreci duruşu ile gerçek bir akıllı bina İstanbloom Zincirlikuyu’da yükselmeye devam ediyor.
İnşaat sektöründe 20 yılı aşkın süredir güvenliği, konfor, kalite ve estetiği müşterileriyle buluşturan Esin Yapı’nın gözde projesi İstanbloom, enerji verimliliğine gösterdiği titizlikle konut sahiplerinin de tasarruf etmelerini ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlıyor.

İstanbul’un merkezinde, içilebilir su
İstanbloom projesinde evsel atıkların ayrılması, plastik, cam, kağıt gibi atıkların tekrar değerlendirilmesi ve konutlarda içme suyu kalitesinde su kullanılması için her türlü alt yapı çalışması hazır bulunuyor.

Ana binada ve dairelerde bulunan su filtreleri konut sahiplerine içilebilir su sağlıyor. AB standartlarına uygun ana filtreler suda bulunan gözle görülmeyecek partikülleri filtreledikten sonra mutfak tezgâhlarının altında bulunan filtreler bakteri ve ağır metalleri %99 oranında temizliyor. Sudaki mineralleri yok etmeden sunan bu özel sistem Türkiye’de ilk kez uygulanıyor ve tek kartuşla 10 ton su veriyor. Böylelikle konut sahipleri hem cebinden tasarruf ediyor hem de damacana ve diğer arıtma sistemlerinin sağlığa uygun olmayan koşullarından korunuyor.

Esin Yapı hakkında etaylı bilgi için www.esinyapi.com.tr

İstanbloom hakkında detaylı bilgi için www.istanbloom.com

Proje Bilgisi: Istanbloom