İstanbloom gökyüzüyle buluştu!

Zincirlikuyu'da 14 bin 760 metrekare arsa üzerindeki İstanbloom Projesi’nin kaba inşaatı tamamlandı

İstanbloom gökyüzüyle buluştu!

11 Ekim 2012 / emlakwebtv
Esin Yapı’nın, modern ve klasiği bir arada yorumlayan İstanbloom Projesi’nin kaba inşaatı tamamlandı. 46 kattan oluşan projenin, 2013 yılının sonunda teslim edilmesi hedefleniyor. İstanbloom projesinde cephe inşaatı konusunda ise Schüco firması tercih edildi.
İstanbloom, çift cidarlı cephe ile kendi içinde yarattığı iklimlendirme sayesinde tüm gün bina içinde temiz hava sirkülasyonu sağlıyor. Bina çatısı ve dış cephede kullanılan malzemeler ise güneş ışınları emisyonundan koruyor. Ayrıca maksimum izolasyon ve ısı geri kazanım sistemiyle de enerjide yüzde 20 tasarruf elde ediliyor. Enerji tasarrufunun maksimum seviyede uygulandığı İstanbloom’da dış cephe ve yapı içindeki özel izolasyon ile ısı kayıpları önlenirken yağmur sularının toplanarak tekrar değerlendirilmesi sağlanıyor.

5 bin 600 metrekare yeşil alana sahip olan İstanbloom kat bahçeleri ile konut sahiplerine yoğun şehir yaşantısının ortasında sessiz ve sakin bir yaşam vadediyor. Türkiye'nin ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasına aday olan proje, çevreye duyarlı bir yapıya sahip olmasıyla birlikte tüm ısıtma, klima, soğutma, aydınlatma gibi yaşamın temel parçası olan konularda tasarruf sağlıyor.

Proje Bilgisi: Istanbloom