Istanbloom yeşili yükseklere taşıyor

Zincirlikuyu’da Istanbloom kat bahçeleriyle yeşili yükseklere taşıyor. Projede güneş ve rüzgardan enerji de üretilecek

18 Nisan 2012
Metin Esin, Mehmet Emin Armutçuoğlu ve Beşiktaş’ın yeni başkanı Fikret Orman ortaklığındaki Esin Yapı, Zincirlikuyu’da İstanbloom projesine imza atıyor. Toplam 150 milyon dolarlık yatırımla tamamlanacak proje, çevre dostu, ekolojik yapı olmasıyla öne çıkıyor. Atık kontrolünden, karbon salınımının azaltılmasına, elektrik tasarrufundan su tasarrufunun sağlanmasına kadar tüm detayların planlandığı İstanbloom’da güneş ve rüzgardan enerji üretilmesi de hedefleniyor.

Esin Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Orman, şimdiye dek satışlarının yüzde 40'ı tamamlanan İstanbloom'un kaba inşaatının yüzde 80’ninin tamamlandığını belirterek, Temmuz’da kaba inşaatın bitirilmesinin planlandığını söyledi. İstanbloom Projesi 34 katı konut, 3 katı penthouse, 3 katı ofis, 2 katı teknik ofis ve sosyal kat, 4 katı ise otopark olacak şekilde toplamda 46 kattan oluşuyor. Banka kredisiyle ödeme imkanının bulunduğu projede ayrıca yüzde 35 peşinat ve 24 aya kadar sıfır faiz vade seçeneği de sunuluyor.  
Projenin mimarı Bünyamin Derman, Ekolojik dengeye önem veren, akıllı ve yeşil bina standartlarına göre tasarladıkları İstanbloom’u, diğer binalardan ayıran özellikler hakkında EmlakWebTv’nin sorularını yanıtladı.

 

Proje Bilgisi: Istanbloom