İstanbul'a 2 yeni proje geliyor

Çamlıca-Etiler’den sonra Sarıyer-Beykoz ve Eyüp-Sütlüce arasındaki ulaşım da teleferikle sağlanacak

27 Eylül 2013 / emlakwebtv

İstanbul’da hızlı ulaşım sağlamak ve toplu taşımayı yaygınlaştırmak için raylı sistemleri geliştirme yoluna giden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, iki yeni proje daha başlatıyor. Buna göre Çamlıca-Etiler’den sonra Sarıyer-Beykoz ve Eyüp-Sütlüce arasındaki ulaşım da teleferikle sağlanacak

Çılgın projelerle 2023’e hazırlanan İstanbul’da ulaşım sorunu ortadan kaldırmak isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, iki yeni projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Buna göre, İstanbul Boğazı’ndan geçecek olan Çamlıca-Etiler teleferik hattından sonra belediye, Sarıyer-Beykoz ve Eyüp-Sütlüce arasına da teleferik hattı kuracak.

Çamlıca –Etiler hattı 2015’te açılacak

Daha önce açıklanan ve Etiler'den başlayıp, Çamlıca'da bitmesi planlanan ilk teleferik hattı Zincirlikuyu'dan başlayacak. Zincirlikuyu, Altunizade ve Çamlıca arasına yapılacak 8 kilometrelik bu proje 2015'te hizmete açılacak.
Boğaz'da Rumelihisarı ile Otağtepe arasına yapılacak 2 kilometre uzunluğundaki diğer teleferik hattının ise 2023’te tamamlanması planlanıyor. Ardından da Eyüp-Sütlüce arasına 3 kilometrelik teleferik hattı yapılması hedefleniyor. Bu hatlar tamamlandığında ise İstanbul'daki teleferik sayısı Maçka ve Eyüp'tekilerle birlikte beşe ulaşacak.

Proje Bilgisi: Yeni Proje