İstanbul’a komşu 250 milyon dolarlık kasaba

Bolu’da toplam 250 milyon dolarlık bir yatırımla kasaba inşa ediliyor. Türkiye'nin ilk tatil kasabası olan Narven Termal Kasaba, 450 bin metrekare alanda, 7 bin 200 yatak kapasitesine sahip

İstanbul’a komşu 250 milyon dolarlık kasaba

Bolu'da hayata geçecek Narven Termal Kasaba, misafirlerini 3 nesil 4 mevsim ağırlamak için hazırlanıyor. "Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" listesinde ilk 100 içinde yer alan Erpiliç, Rehber Yeminli Mali Müşavirlik, Çarıkçı Grup, GLS Genel Lojistik A.Ş., Nalçacılar A.Ş. 'nin yatırımının hayata geçireceği  Narven Termal Kasaba’nın tanıtımı yapıldı. Toplantıda konuşan Narven Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ericek, "Biz Türkiye’de doğa ve termal turizm ile ilgili ciddi bir eksiğin farkına vararak bu projeye başladık. Ve hızlı yol aldık. 2014 Ocak ayında inşaata başlamamıza rağmen birinci etabın büyük bölümünün kaba inşaatını tamamladık. Biliyorsunuz özellikle son dönemde trend doğaya dönük tatil. İnsanlar artık güneş, deniz, kum tatilinden farklı olarak her mevsim tatil yapacakları alternatif lokasyonlar arıyorlar. İşte Narven bu arayışa cevap verecek bir sağlık ve tatil kasabası" dedi.

İlk etabın ilk bölümü 2015’te hazır

450 bin metrekarelik bir alanı kaplayan Narven Termal Kasaba kapsamında; kasaba meydanı, villalar, rezidans, otel, fizik tedavi ve rehabilitasyon üniteleri ve kongre merkezi yer alacak. Misafirlerini 1'er haftalık zaman dilimlerinde hisseli gayrimenkul sistemi ile ağırlayacak olan Narven, 1250 adet daire, 150 adet rezidans daire ve 230 otel odası ile toplamda 7 bin 200 yatak kapasitesine sahip olacak. Mimari projesi 2 etap olarak hazırlanan Narven'in ilk etabının ilk bölümü 2015 yılı Aralık ayında misafirlerini ağırlamaya başlayacak. Projenin ikinci bölümü ise 2016 yılında tamamlanmış olacak. 2016 yılı sonuna kadar 5 bin 500 tapu satışı hedefleyen Narven'in 2016 yılı sonu ciro hedefi ise 77 milyon TL. 2017 yılında 2. etap inşasına başlayacak Narven Termal Kasaba 2019'da tamamlanmış olacak. Narven Termal Kasaba'da daire fiyatları da metrekare büyüklüklerine göre  7 bin TL ile  25 bin TL arasında değişiyor.

Evcil hayvan oteli de var

Narven Kasaba Meydanı’nda mini klinik, ana meydan, çarşı, merkez, rezidansları, Kasaba Camii, merkez termal&spa ve havuz üniteleri, çocuk eğlence parkı ve amfi tiyatro bulunuyor. Bolu'nun doğal mirası Yedigöller Narven'de temsili olarak yaşatılıyor ve proje içinde aynı adlarıyla 7 adet suni gölet oluşturuluyor. Çocuklu ailelerin gönül rahatlığıyla çocuklarını emanet edecekleri özel oyun alanlarının yanı sıra yine küçüklerin çok seveceği bir de hayvanat bahçesi düşünülmüş. Misafirlerin sıkılmadan vakit geçirebilmesi ve eğlenebilmesi için Narven Kasaba Meydanı'nda kafeler, sinema salonu, tiyatro, binicilik, paintball, hobi odaları, go-kart, bowling salonu ve daha birçok sosyal alan bulunuyor. Evcil hayvan besleyen misafirlerini de unutmayan Narven'de bir de Evcil Hayvan Oteli yer alıyor.

İstanbul’a 2.5 saat uzaklıkta

Bolu'nun doğal zenginliklerinin tam ortasında kurulan Narven ; Gölcük’e 10 km, Yedigöller’e 48 km, Kartalkaya Kayak Merkezi’ne 26 km, SünnetGölü’ne 86 km ve Akçakoca’ya 82 km mesafede. Ankara - İstanbul E-5 karayolu üzerinde, Ankara’ ya 1,5 saat (190 km) ve İstanbul’a 2,5 saat (230 km) yakınlıkta.