İstanbul Boğaz'ına otel yatırım akını olacak

İstanbul Boğazı bölgesindeki eski fabrika binaları, Arena arazisi gibi kalan son arsalar ile yalılar, otele dönüştürülüyor

İstanbul Boğaz'ına otel yatırım akını olacak

30 Ekim 2013 / emlakwebtv
İstanbul Boğazı bölgesindeki eski fabrika binaları, Arena arazisi gibi kalan son arsalar ile yalılar, otele dönüştürülüyor. Otelleri Aydın Doğan'dan Ali Ağaoğlu'na, Nef İnşaat'tan Ferko înşaat'a kadar çeşitli yatırımcılar yapacak.

5 yıldızlıdan butik otele kadar 15 otelin bin 834 oda ve 3 bin 668 yatak ile faaliyet gösterdiği Boğaziçi'ne, Aydın Doğan'dan Ali Ağaoğlu'na, Nef İnşaat'tan Ferko înşaat'a kadar çeşitli yatırımcılar, 5 yıldızlıdan butik otele kadar 10 yeni projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor Ekonomist'in haberine göre, toplam yatırım tutarının yaklaşık 1.5 milyar doları bulması beklenen bu yatırımlarla birlikte Boğaz hattındaki 3 bin 668 olan yatak kapasitesine yaklaşık 2 bin yeni yatak eklenecek.

Yeni otellerin daha çok butik olması bekleniyor
Gerçekleştirilecek olan yatırımlarla birlikte Cevahir Holding'in, Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, Türksped Nakliyat'm sahibi Mehmet Pir'in ve Metar Grup'un sahibi Mehmet Tatar'ın çocukları Gilşah ve Mert Tatar'ın Boğaz'da otel açmak üzere yer arayışında oldukları da belirtiliyor. Boğaz hattında yer alan otellerin büyük bir kısmı bölgede yaşanan arsa ve bina bulma sıkıntısı nedeniyle butik otellerden oluşuyor. Yeni otellerin de daha çok butik Olması bekleniyor.

Shangri-La bu yıl Beşiktaş'ta Boğaz'a nazır otelini açmıştı. Bununla birlikte Marriot Grubu'nun lüks segment markası Bulgari Hotel, The Rezidor Group'un Missoni markası ile İstanbul Boğazı'nda yer baktığı biliniyor. Las Vegas'ın ünlü otel grubu MGM de son yıllarda Boğaz'a gelmeyi planlayan markalardan birini oluşturuyor.