İstanbul'da bugün trafiğe kapalı ve açık yollar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yıldönümü kutlamaları kapsamında yapılacak törenler sırasında, trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar açıklandı

İstanbul'da bugün trafiğe kapalı ve açık yollar

29 Ekim 2013 / emlakwebtv
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yıldönümü kutlamaları kapsamında Üsküdar, Vatan Caddesi ve Kadıköy'de yapılacak törenler sırasında, trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar açıkladı.

Üsküdar'da gerçekleştirilecek tören nedeniyle kapatılacak yollar
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Üsküdar'da gerçekleştirilecek tören nedeniyle, saat 08.00'den tören bitimine kadar, Paşalimanı Caddesi, Üsküdar meydan otobüs durakları, Bağlarbaşı meydandan Cumhuriyet Caddesi, Selman-ı Pak Caddesi, Selami Ali Mahallesi, Gazi Caddesi, Harem sahil yolu otogar kavşaktan itibaren, Hakimiyeti Milliye Caddesi, Dr. Fahri Atabey Caddesi, Halka Caddesi Ahmediye meydandan itibaren trafiğe kapanacak.

Üsküdar'da kapatılacak yollara alternatif açık yollar
kapatılacak yollara alternatif olarak sürücüler; Nuh Kuyusu, İcadiye - Bağlarbaşı, Tıbbiye ve Dr. Eyüp Aksoy caddelerini kullanabilecek.

Vatan Caddesi’nde kapalı yollar
Vatan Caddesi üzerinde yapılacak tören nedeniyle bugün saat 07:00'dan itibaren tören bitimine kadar trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar şöyle sıralandı: Vatan Caddesi ve Vatan Caddesine çıkan bütün yollar, Topkule, Mahmutbey Köprüsü, Vatan Caddesi ve bu yollara çıkan bütün yollar, Topkule-Mahmutbey Köprüsü-Vatan Caddesi-Oğuzhan Caddesi-Millet Caddesi-Topkapı Edirnekapı Kavşağı-Vatan Caddesi Kesişim Noktası-Mahmutbey-Topkule, Mahmutbey Köprüsü-Habibler Yolu (Sultançiftliği yolu).

Vatan Caddesi’nde kapalı yollar için açık alternatif güzergâhlar
1. D/100 Karayolundan Vatan Caddesine gidecek olan sürücülerin Haliç Tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray şeklinde veya Haliç Tüneli, Ayvansaray ışıklarından Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametlerini kullanabilir.

2. E/80 Karayolunu kullanacak sürücülerin, Hürriyet Gazetesi karşısından TEM istikametini kullanabilir.

3. Sahil yolunu kullanacak sürücülerin sahil güzergâhından, Yenikapı - Kumkapı -Sirkeci istikametini kullanabilir.

4. Vatan Caddesini kullanarak Fatih İlçesindeki hastanelere gelecek olan gerek ambulans sürücüleri, gerekse diğer sürücülerin sahil yolunu tercih ederek Samatya'dan Cerrahpaşa, Çapa, Haseki veya Vakıf Gureba Hastanelerine intikal etmeleri gerekiyor.

5. Fatih istikametinden aynı gerekçelerle hastanelere intikal edecek sürücüler Atatürk Bulvarı, Aksaray ve Millet Caddesi güzergâhını kullanmaları gerekmiyor.

Kadıköy'deki Tören nedeniyle kapalı yollar
Kadıköy İlçesi Bağdat Caddesi Fener Mevkiinde yapılacak tören nedeniyle saat 08:00'den itibaren tören bitimine kadar trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar ise şöyle sıralandı: Hulisi Behçet Caddesi, Doktor Faruk Ayanoğlu Caddesi, Bağdat Caddesi,(Bostancı Meydan'dan Kızıltoprak Meydan'a kadar olan kısım, ayrıca Bağdat Caddesine çıkan tüm ara sokaklar), Tütüncü Mehmet Efendi, Caddesi (Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, BP Işıklardan Bağdat Caddesi Göztepe Işıklara kadar olan kısım, ayrıca Bağdat Caddesine çıkan tüm ara sokaklar), Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, Etem Efendi Caddesi Kavşağından Bağdat Caddesi'ne kadar, Cemil Topuzlu Caddesinden Bağdat Caddesine çıkan tüm ara sokaklar trafiğe kapatılacak.

Kadıköy'deki Tören nedeniyle kapalı yollar için Alternatif açık güzergahlar
Fahrettin Kerim Gökay Caddesi (Minibüs yolu ) D/100 güzergahına çıkan yolları kullanmaları uygun olacak.