İstanbul'da en pahalı ev hangi ilçede?

Metrekare.com’un 2014 Şubat ayı verilerine göre, satılık emlak piyasasında ortalama metrekare fiyatları bakımından Beşiktaş, Bakırköy ve Sarıyer ilk üç sırada yer aldı

İstanbul'da en pahalı ev hangi ilçede?

6 Mart 2014 / Emlakwebtv

En yüksek ev fiyatları Beşiktaş, Bakırköy ve Sarıyer’de
Metrekare.com’un 2013 yılı Kasım ayı ve 2014 yılı Şubat ayı arasında İstanbul’da yaptığı araştırmanın verilerini açıkladı. Metrekare.com’un 2014 Şubat ayı verilerine göre, satılık emlak piyasasında ortalama metrekare fiyatları bakımından Beşiktaş, Bakırköy ve Sarıyer ilk üç sırada yer alırken; fiyatların en düşük olduğu yer Silivri oldu.

 

 

Satılık ev fiyatları Bayrampaşa’da %5,4 arttı
2014 yılı ocak-şubat ayları arasında, fiyatlarda en büyük artış ise satılık emlak piyasasında %5,4 ile Bayrampaşa’da, kiralık emlak piyasasında ise Zeytinburnu’nda gerçekleşti. Avrupa Yakası’nda Bayrampaşa’da yapılan markalı konut projelerinin etkileri ile metrekare fiyatları 2 bin 336 TL’ye çıkarken, Anadolu Yakası’nda 3 bin 448 TL2ye yükseldi.

 

 

Satılık ev fiyatlarında en çok düşüş ise, %-7,9 azalma ile Beyoğlu’nda gerçekleşti ve 3 bin 379 TL’ye geriledi. Anadolu Yakası’nda ise Tuzla’da metrekare fiyatları 1672 TL’den 1632 TL’ye gerileyerek 100 metrekare bir ev için 4 bin TL indirim gerçekleşmiş oldu.

 

 

Kiralık emlak alanında ise Marmaray’ın da etkisiyle en çok artış Avrupa Yakası’nda Zeytinburnu’nda görülürken Anadolu Yakası’nda Maltepe’de gözlendi.

Kiralık emlak alanında ise Beyoğlu, Sarıyer ve Beşiktaş metrekare bazında en yüksek fiyatlarla öne çıkarken; Çatalca, Arnavutköy ve Silivri fiyatların en düşük olduğu ilk 3 semt arasında yer aldı.