İstanbul’da hangi semtlerde fiyatlar arttı?

Metrekare.com CEO’su Serhat Karahan, İstanbul’da yıldızı parlayan semtleri ve daire fiyatlarını Emlakweb’ye anlattı

20 Şubat 2014 / Emlakwebtv   Haber: Elif Akın
Her geçen gün yeni bir lüks konut projesinin yükseldiği ve ulaşım ağının faaliyete açıldığı İstanbul’da satılık ve kiralık daire fiyatları da değişime uğruyor. İstanbul’da popülerliği artan semtleri ve daire fiyatlarını Emlakwebtv’ye anlatan Metrekare.com CEO’su Serhat Karahan, Anadolu yakasında satılık daire fiyatlarının en çok Ataşehir’de artış gösterdiğini söyledi.  

Ataşehir ve Eyüp önde gidiyor
Karahan, “Metrekare.com Ocak ayı fiyat analizine göre Ataşehir’de yüzde 19’luk artış söz konusu. İstanbul Finans Merkezi’nin bölgede bulunması ve sunulan kaliteli hizmetler fiyatları 340 bin TL’den 405 bin TL’ye yükselmiş durumda” dedi. Avrupa yakasında ise Eyüp’ün öne çıktığını belirten Karahan, satılık daire fiyatlarının yüzde 22’lik artışla 280 bin TL’ye ulaştığını ifade etti.

En yüksek kiralık dairelerin ise Avrupa yakasında Bağcılar’da bulunduğunu söyleyen Karahan, fiyatların 1.350 TL’den 1.800 TL’ye yükseldiğini belirtiyor. Karahan, “Bağcılarda yeni arsa arzı limitini doldurmuş durumda. Bu da bölgede yeni ev sayısını sınırlıyor ve mevcut evlere talep artıyor. Ayrıca Suriyelilerin bölgeye göç etmesi de fiyatları artıran diğer bir etken” dedi.