İstanbul’da villa projeleri! 5 bölgede villa keyfi!

İstanbul’da villa arayışında olanlar için şehirdeki villa projelerini araştırdık. İşte kentin 5 bölgesindeki lüks villalar

İstanbul’da villa projeleri! 5 bölgede villa keyfi!

Zekeriyaköy’den Beylikdüzü’ne kadar İstanbul’un 5 bölgesindeki villa projelerini mercek altına aldık. Müstakil hayatın keyfini yaşatan o projelerde fiyatlar 2 milyon TL’lere kadar çıkıyor.  

Zekeriyaköy’de 1 milyon 50 bin TL’ye villa
Tes Gayrimenkul tarafından Zekeriyaköy’de inşa edilen Sharman Zekeriyaköy’de 3+1 dubleks villaların fiyatları 650 bin TL’den başlıyor. İki etap halinde tasarlanan projede 5+1 villalar ise 1 milyon 50 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışta. Proje İTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Koç üniversitesi, Maslak Acıbadem ve Doğa Koljesi, Amerikan Hastanesi ve Açı Okulları'na yakın bir konumda yükseliyor.

Kilia Şile Konakları 36 ay sonra teslim
Şile’de Ekşioğlu İmsa İnşaat tarafından inşa edilen Kilia Şile Konakları da İstanbul’un villa projeleri arasında yer alıyor. 104 adet tripleks villadan oluşan projede villa büyüklükleri ise 300 ile 500 metrekare arasında değişiyor. AVM alanının da bulunduğu projede fitness center, sauna, buhar odası, spor alanları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları gibi sosyal donatılar yer alıyor.

Beylikdüzü’nde 64 villa
Beylikdüzü Yakuplu'da yükselen West Wall Marina projesi 64 adet müstakil villadan oluşuyor. 3+2'lerden 7+2'lere kadar villa tiplerinin yer aldığı projede fiyatlar 706 bin dolardan başlayarak, 2 milyon 38 bin dolara kadar yükseliyor.

Ormanada’da 570 bin dolara villa
Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme tarafından hayata geçirilen Ormanada, 188 adet beş farklı tip villa ve 85 adet 16 farklı sıraev olmak üzere toplam 273 üniteden oluşuyor. 220 dönüm araziye yayılan projede 25 dönüm yeşil alan bulunuyor. Projede, yürüyüş ve bisikler yollan, tenis kortları, çok amaçı spor sahası, sekiz adet çocuk parkı ve iki adet rekreasyon alanı yer alıyor. Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ve Maslak bölgesindeki metro duraklarına yakınlığı ile dikkat çeken projede fiyatlar 570 bin dolardan başlıyor.

Çengelköy’de bahçe ve çatı dubleksli villa
Selimoğlu Group ve Demirland İnşaat ortaklığıyla inşa edilen Çengelköy Park Evleri, 65 dönümlük bir arazi üzerinde hayata geçiriliyor. 27 villa, 73 rezidans ve 116 konaktan oluşan projede villalar, bahçe dubleksi ve çatı dubleksi olmak üzere ikiye ayrılıyor. 4+1 şeklinde tasarlanan bahçe dubleksi vilların alanları 238 metrekare ile 268 metrekare arasında değişiyor. Bu daire seçeneğinde 51-158 metrekare arasında değişen ön bahçe ile, 39-87 metrekare arasında değişen arka veranda yer alıyor. Diğer seçenek olan çatı dubleks villalar 3+1 salon şeklinde tasarlandı.