İstanbul’daki tapu daireleri duvarlarını yıktı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü modernizasyon çalışmaları ile İstanbul’daki 8 tapu dairesi yenilenerek tekrar hizmete açıldı

İstanbul’daki tapu daireleri duvarlarını yıktı

15 Aralık 2012
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Modernizasyon Projesi kapsamında yenilenen İstanbul ilindeki 8 adet Tapu Müdürlüğü hizmete girdi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla toplu açılışı yapılan Esenyurt, Arnavutköy, Bağcılar, Başakşehir, Çekmeköy, Güngören, Sancaktepe ve Sultangazi tapu müdürlükleri modernizasyon süreçlerini tamamlayarak hizmete alındı. Bu sayede İstanbul il sınırları dâhilinde hizmet veren 40 ilçe müdürlüğünden 36’sının modernizasyonu tamamlanmış oldu.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Müdürlüğü çatısı altında yapılan modernizasyon çalışmaları kapsamında müdürlükler fiziki olarak büyütülürken, iç bölmeleri kapalı durumdan açık şeffaf ofis durumuna getirildi, duvarlar kaldırıldı. 2013’te ise kalan tapu müdürlükleri modernize edilerek İstanbul halkının hizmetine sunulacak.