İstanbul Emniyeti'nden inşaatçılara yeni FETÖ operasyonu

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, FETÖ soruşturmaları kapsamında, aralarında inşaat sektöründe faaliyet gösteren isimlerin de bulunduğu çok sayıda iş adamına yönelik yeni bir operasyona başladı.

İstanbul Emniyeti'nden inşaatçılara yeni FETÖ operasyonu

İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren inşaatçıların da aralarında bulunduğu çok sayıda isme yönelik yeni bir FETÖ operasyonu başladı. Ajansların son dakika gelişmesi olarak duyurduğu operasyon İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu  tarafından yürütülüyor.

Beyazlar Grup ve Beyaz İnşaat
Sabah'ta yer alan habere göre, İstanbul'da Beyazlar Grup ve Beyaz İnşaat'ın sahiplerinin de aralarında bulunduğu işadamlarına yönelik bir operasyon başladı. İş adamlarının konut ve şirket merkezlerindeki arama çalışmaları ise devam ediyor.

Keleş İnşaat ve Gül İnşaat Ortakları
Diğer taraftan Keleş İnşaat Ortağı İlker Keleş ve Gül İnşaat Ortağı Yalçın Gül'ün de konut ve şirket merkezlerinde arama yapıldığı bildiriliyor. Haklarında soruşturma yürütülen isimler arasında FETÖ Terör örgütü mütevelli işadamları grubunda yer aldığı gerekçesiyle tutuklanan Serdar Seyidoğlu'nun akrabaları şirket genel müdürü Mehmet Necati Seyidoğlu, Seyfi Beyaz ve Ali Beyaz da bulunuyor.