İstanbul Finans Merkezi 2018 yılında açılacak

Daha önce 2016 yılında açılacağı belirtilen İstanbul Finans Merkezi'nin açılış tarihi 2018'e ertelendi

İstanbul Finans Merkezi 2018 yılında açılacak

Daha önce 2016 yılında açılacağı belirtilen İstanbul Finans Merkezi'nin açılış tarihi 2018'e ertelendi. İnşa çalışmaları devam eden İstanbul Finans Merkezi'ne 2014 yılında ilk kazma vurulmuştu. Tüm hafriyat işleri, zemin iyileştirmesi, ortak altyapı, ulaşım yolları, kapalı ve açık otoparkları tamamlanan proje 2018 yılında tamamlanacak. 

Ağaoğlu tarafından yapımı devam eden İstanbul Finans Merkezi'nde ofis alanlarının kaba inşaatı sona erdi. Merkez Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, BDDK ve SPK gibi kamu kurumlarının taşınacağı binalarda ise temel bile atılmamış durumda. 

İstanbul Finans Merkezi 

İstanbul Ataşehir'de yer alacak olan İstanbul Ataşehir Finans Merkezi projesinin amacı hem finans sektörünün kalbi olacak bir merkez yaratmak hem de günün 24 saati yaşayan bir yer inşa etmek olarak belirtildi. Projenin tamamlanması ile yaklaşık 30 bin kişiye istihdam kaynağı olacak. 2 milyon 500 bin metrekarelik inşaat alanının 560 bin metrekaresi ofis, 90 bin metrekaresi alışveriş merkezleri, 70 bin metrekaresi otel, 60 bin metrekaresi rezidans ve 2 bin kişi kapasiteli kültür ve kongre merkezi olacak.