İstanbul güne trafiği felç eden kaza ile uyandı

Cevizlibağ Metrobüs durağında yaşanan bir kaza sonrası İstanbul trafiği felç oldu. Metrobüs seferleri 30 dakika boyunca tamamen durdu

İstanbul güne trafiği felç eden kaza ile uyandı

İstanbul güne, trafiği felç eden bir kaza ile uyandı. Çok sayıda vatandaş işlerine gitmek üzere yola çıkmışken yaşanan kaza, metrobüs seferlerinin 30 dakika boyunca durması ile sonuçlandı. Vatandaşlar işlerine gidemezken, milyonlarca vatandaş tepkisini sosyal medyadan dile getirdi. Seferlerdeki gecikme özellikle Mecidiyeköy gibi ana istasyonlarda önemli oranda yolcu birikmesine yol açtı

İstanbul'da trafiği durduran kaza

İstanbul Cevizlibağ'da bir metrobüs aracının duraktaki bir kadına çarpması sonrasında seferler 30 dakika boyunca ve çift taraflı olarak durduruldu. Vatandaşların bir çoğu işlerine gidemedi ve tepkilerini sosyal medyadan dile getirdi. İstanbul trafiğini felç eden kaza sabah saat 08.00 sularında Cevizlibağ Metrobüs istasyonunda yaşadı. Avcılar yönüne gitmekte olan bir metrobüs aracının Cevizlibağ durağında bir kadına çarpması üzerine seferler durdu. Metrobüs aracının çarptığı kadının yaralandığı ve ambulansla hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Bu süreçte seferlerin çift yönlü olarak 30 dakika boyunca tamamen durdurulması ise vatandaşların büyük tepkisine yol açtı.

Metrobüsler çift taraflı durdu

Kaza sonrasında yaşananlar ise sosyal medyada yoğun bir tepkiyle dile getirildi. Kaza sonrasında durdurulan seferler özellikle metrobüs yolunda birikmelere yol açarken, aynı zamanda yayaların tüm metro istasyonlarında birikmesiyle sonuçlandı. Vatandaşlar dakikalarca beklemelerine karşın tek bir metro aracının dahi gelmemesine tdepki gösterdiler. KOnuyla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne de çok sayıda şikayet mesajı gitti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama

Vatandaşlar ve yoğun şikayetler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilk açıklamasını seferlerin başlamasından sonra yaptı. İBB açıklamasında yaşanan kazanın ardından metrobüsün normal saat ve güzergah bilgisi ile seferlerine başladığı bildirildi.