İstanbul hastane projeleri 2014!

İstanbul sadece nitelikli konut projeleriyle değil, hastane projeleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Emlakwebtv.com takipçileri için kentteki hastane projelerini derledik. İşte İstanbul hastane projeleri 2014

İstanbul hastane projeleri 2014!

7 Temmuz 2014 / Emlakwebtv
Sancaktepe’den Tuzla’ya, Çekmeköy’den Bahçelievler’e kadar İstanbul’un birçok noktasında yeni hastane projeleri görmek mümkün. Bu projelerden kiminin açılışı yapılmışken, kiminin inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İstanbul hastane projeleri 2014 listesindeki kentin yeni hastaneleri şöyle olacak;

Sancaktepe dünyaya seslenecek
İstanbul hastane projeleri 2014 listesinde, dünyanın en büyüğü olacak bir proje bulunuyor. Sancaktepe Şehir Hastanesi, tamamlandığında 4 bin yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük hastanesi olacak. 3 milyon 350 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen Sancaktepe Şehir Hastanesi,  13 tıp dalında hizmet verecek.  

Bahçelievler’de devlet hastanesi
Bahçelievler Devlet Hastanesi’nde ise açılış yapıldı. 5 bloktan oluşan Bahçelievler Devlet Hastanesi, 309 yatak kapasitesine sahip. Hastanede görüntüleme merkezinden diyalize, tüp bebekten genel cerrahiye kadar birçok servis var.

Seyrantepe’de açılış 2016’da
İnşaat çalışmalarının devam ettiği Seyrantepe Devlet Hastanesi 2016 yılında hizmete açılacak. 620 yatak kapasitesine sahip hastane, Türk Telekom Arena Stadı’na komşu bir konumda yer alıyor.

Büyükçekmece’ye 250 yatak
Temmuz 2013’te inşasına başlanan Büyükçekmece Devlet Hastanesi’nin 2015’te açılması planlanıyor. 250 yatak kapasiteli hastane, 16 bin 800 metrekare alan üzerinde yükseliyor.

Ümraniye’ye Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
İstanbul hastane projeleri 2014 arasında Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi de geliyor. Proje tamamlandığında 350 yatak kapasitesine sahip olacak.

Tuzla’ya yeni hastane
Tuzla Yeni Devlet Hastanesi de 50 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. Sağlık Bakanlığı projesi olan hastane tamamlandığında 400 yatak kapasiteyle hizmet verecek.

Çekmeköy yeni devlet hastanesi
Çekmeköy’de 14 bin metrekarelik alanı kaplayan Çekmeköy yeni devlet hastanesi 170 yatak kapasitesine sahip olacak. Hastanede radyoloji, yeni doğan ünitesi ve poliklinikler yer alacak.