İstanbul havaray projeleri 2014

İstanbul'un ulaşım projelerine her gün bir yenisi ekleniyor. Kentin trafik yükünü azaltacak bu projelerin başında havaraylar geliyor. Peki hangi bölgelerden havaray geçecek? İşte İstanbul havaray projeleri 2014...

İstanbul havaray projeleri 2014

17 Şubat 2014 / emlakwebtv
Havada giden tramvay olarak bilinen havaraylar, İstanbul için planlanan projeler arasında yer alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından planlara işlenen ve yakın gelecekte kenti süsleyecek olan bu projelere gelin beraber göz atalım.

Kartal Sahil-D 100 Havaray Hattı: 2019 yatırım planları arasında bulunan ve toplam 3 kilometre uzunluğunda olacak havaray hattı ile Kartal-D 100 3 dakika sürecek.

Maltepe Başıbüyük Havaray Hattı: Söz konusu bu havaray hattının uzunluğu 3.6 kilometre olacak. 2019 yılında İstanbulluların hizmetine sunulması beklenen hat sayesinde Maltepe ile Başıbüyük arası 7 dakika sürecek.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı: 7.2 kilometre uzunluğuna sahip olacak bu havaray hattı ise yolculuk süresini 14.5 dakikaya düşürecek. Hatta toplam 3 istasyon olacak.

İBB Meclisi'nin onayını alan diğer İstanbul havaray projeleri ise şunlar;

*Üsküdar Libadiye Caddesi Havaray Hattı

*Kadıköy-Maltepe-Kartal Havaray Hattı

*Şişhane-Kasımpaşa-Okmeydanı-Mecidiyeköy Havaray Hattı