İstanbul marina projeleri!

Lüks konut projelerinin yükseldiği İstanbul, marina projeleriyle de dikkat çekiyor. İstanbul marina projeleri arasında Haliç Marina, Viaport Marin, West Wall Marina yer alıyor

İstanbul marina projeleri!

6 Mart 2014 / Emlakwebtv
Kentsel dönüşüm ve lüks konut projeleriyle yerli ve yabancı pek çok yatırımcının ilgi odağı olan İstanbul, marina projeleriyle de dikkatleri çekiyor. Emlakwebtv.com olarak İstanbul marina projelerin özelliklerini ve konumlarını takipçilerimiz için derledik.

İşte İstanbul Marina Projeleri!
1.Viaport Marin Projesi
2015 Mart’ta hizmete açılması planlanan Tuzla Marina Projesi, 185 bin metrekare yeşil alana sahip bir şekilde tasarlanıyor. 840 yat kapasiteli Viaport Marin projesi kapsamında 200 kapasiteli balıkçı barınağı, alışveriş, hizmet ve servis alanları, su oyunları eğlence parkı, seyir terasları, kafe ve restoranlar, parklar, çocuk oyun alanları, açık spor sahaları, yürüyüş yolları, gösteri alanları, konaklama alanı, kent meydanı ve 5 bin araçlık otopark da yer alıyor.

Viaport Marin projesinin 2 bin 500 kişiyi istihdam etmesi planlanıyor. Norm Mimarlık tarafından tasarlanan ve Via Properties - Bayraktar İnşaat tarafından hayata geçirilen proje Tuzla Belediyesi tarafından yaptırılıyor. Yılda 25 milyon ziyaretçi getirmesi planlanan Tuzla Marina projesi E-5 ve raylı sistem ile entegre olacak ve ulaşım akslarının da merkezinde yer alacak şekilde inşa ediliyor.

2.West Wall Marina
West Wall Marina, Beylikdüzü’nde Batı Duvarı İnşaat tarafından inşa ediliyor. Yedi farklı tipte villalardan meydana gelen West Wall Marina Evleri, 62 bin metrekare arsa üzerinde hayata geçiriliyor. West Wall Marina Villaları'nda yer alan konut büyüklükleri ise 353 metrekare ila 815 metrekare arasında değişiyor. Toplam 64 villadan meydana gelen West Wall Marina satılık konut fiyatları 1.500 dolardan başlıyor. West Marina satılık villalarda fiyatlar metrekare birim üzerinden hesaplanıyor. West Marina satılık ev tipleri ve özellikleri şöyle:

Sirius 815,35 m2
Mira 612.34 m2
Karavela 580.98 m2
Armador 501.66 m2
Tramola / Katameran 476.01 m2
Kalipso 423.87 m2
Alesta- 353.45 m2

West Marina satılık konutlar Atatürk Havalimanı'na 17 km, IDO İskelelerine 7 km, Taksim'e 30 km, Levent'e 32 km, TEM bağlantısına 6, E-5 bağlantısına 3 km uzaklıkta yer alıyor.

3.Haliç Marina Projesi
1455 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yapılan Haliç Tersanesi’nin bulunduğu yere lüks bir marina yapılıyor. Haliç Marina projesinin 25 dönüm üzerine 70 yataklı bir liman olması planlanıyor. Fatih Sultan Mehmet zamanından kalan ve tarihi nitelik taşıyan bina ve alanların da restore edilmesi ve kullanıma kazandırılması planlanıyor. 400 yatak kapasiteli ve 5 yıldızlı iki otel, dükkânlar, restoranlar, kongre ve kültür merkezleri, otopark yapılması proje detayları arasında yer alıyor. Haliç yat limanının yap-işlet-devret sistemi ile 49 yıllığına verileceği belirtiliyor.