İstanbul ofis projelerinde son durum ne?

Kiminde inşaat çalışmaları devam ederken, kiminde teslimler başladı. İstanbul ofis projelerindeki son durumun ne olduğunu araştırdık. İşte sonuçlar...

İstanbul ofis projelerinde son durum ne?

1 Temmuz 2014 / Emlakwebtv
Gaziosmanpaşa’dan Atakent’e, Ataşehir’den Pendik’e kadar yayılan İstanbul ofis projelerinde çalışmalar ve satışlar tüm hızıyla devam ediyor. Projelerde gelinen son noktayı ve fiyat bilgilerini Emlakwebtv.com okuyucuları için derledik.

Head Ofis’te teslimler başladı
Setra Group’un Ataşehir’de inşa ettiği Head ofis projesinin 1. Bloklarında teslimler başladı. 300 ve 400 metrekarelik ofis seçeneklerinin bulunduğu proje 2 blok halinde tasarlandı. Ofis metrekare fiyatlarının 3 bin ile 5 bin 350 dolar arasında değiştiği Head Ofis’in 2. Bloğu ise Mart 2015’te teslim edilecek.

Oto World Asya’da teslimler bu sene
Has Şirketler Grubu’nun Pendik’te yükselttiği Oto World Asya’da teslimler 2014 yılı içinde gerçekleştirilecek. 365 adet galerinin yer aldığı proje 4 kattan oluşuyor. 200 metrekareden 600 metrekareye kadar galerilerin olduğu projede metrekare fiyatları ise 3 bin 700 TL’den başlıyor.

339 bin TL’ye Venedik manzaralı ofisler
Bayraktar&Gürsoy Yatırım Ortaklığı’nın Gaziosmanpaşa’da hayata geçirdiği Viaport Venezia projesinde yer alan ofislerde satışlar devam ediyor. 221 adet ofisin bulunduğu projede ofis büyüklükleri 53 metrekareden başlıyor, 202 metrekareye kadar çıkıyor. Venedik manzarası sunan ofislerde fiyatlar ise 339 bin TL’den başlıyor.

Rota Office yıl sonu teslim ediliyor
İstanbul ofis projeleri içinde teslimleri yıl sonu yapılacak Rota Office, Mert Döküm İnşaat tarafından Halkalı Atakent’te inşa ediliyor. Toplamda 90 ofisin yer aldığı projede 61 adet de dükkan bulunuyor. Kanuni Sultan Süleyman Devlet Hastanesi’nin karşısında konumlanan projede ofis fiyatları 255 bin TL’den başlıyor.

Kağıthane’de FerYapı imzası
FerYapı’nın Kağıthane’de konumlandırdığı Premier Kampüs Ofis, 150 milyon TL’lik yatırımla hayata geçiriliyor. 800 metrekareden 10 bin metrekareye kadar büyüklükte ofislerin tasarlandığı projede; fitness merkezi, cafe, otopark, toplantı odaları, parti odası, yürüyüş yolları, hobi odaları ve restoran gibi sosyal alanlar da mevcut.

Fikirtepe’de metrekaresi 4 bin dolara ofis
SVR Grup imzası taşıyan Businist Office projesi ise kentsel dönüşüm alanı Fikirtepe’de inşa ediliyor. 500 milyon TL’lik yatırımla yükselen projede 393 ofis ve 22 dükkan bulunuyor. Businist Office’de ofislerin metrekare fiyatları da 4 bin dolar ile 6 bin dolar arasında değişiyor. Businist Office’te ofis büyüklükleri ise 45 metrekareden başlıyor, 320 metrekareye kadar çıkıyor.

Levent’in ofis projesinde satışlar sürüyor
İstanbul ofis projeleri arasında yer alan Ferko Signature, Ferko İnşaat tarafından Levent’te inşa ediliyor. 350 milyon dolarlık yatırım bedeline sahip proje 6 ve 30 katlı olmak üzere 2 bloktan meydana geliyor. 140 metrekareden 1722 metrekareye kadar ofislerin bulunduğu projede metrekare fiyatları ise 7 bin 500 dolardan başlıyor. Projede teslimler 30 ay sonra gerçekleştiriliyor.