İstanbul Tower Levent’in inşaatına başlandı! Yakında satışta!

Zincir Yapı A.Ş. tarafından Büyükdere Caddesi üzerinde hayata geçirilecek olan İstanbul Tower Levent projesinin inşaat çalışmalarına start verildi

İstanbul Tower Levent’in inşaatına başlandı! Yakında satışta!

Yeşil İnşaat ve Metal Yapı Konut ortaklığında kurulan Zincir Yapı A.Ş. tarafından hayata geçirilecek olan İstanbul Tower Levent projesinin inşaat çalışmaları başladı. Önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen proje, Büyükdere Caddesi üzerinde Turgut İlaçları A.Ş. arazisi üzerinde yükseliyor.

Yaklaşık 450 milyon dolar yatırım değerine sahip olan İstanbul Tower Levent, 23 bin 500 metrekarelik arsa alanı üzerinde konumlanıyor. Toplam inşaat alanı 224 bin metrekare olarak hesaplanan proje, 220 metre yüksekliğe sahip 52 katlı tek kule halinde tasarlanıyor.

1.5 milyar dolar gelir elde edilmesi hedeflenen İstanbul Tower Levent projesinin tasarımı, dünyanın önde gelen mimari firmalarının katıldığı yarışma sonucunda seçilen Amerikan SOM imzası taşıyor. Ayrıca “LEED Gold” kalite standardına sahip olacak bu yapı, çevreci ve tasarruf odaklı olarak projelendiriliyor. 

Pek çok birimi içinde taşıyan zarif bir siluete sahip özel bir proje olan İstanbul Tower Levent’in fiyat listesi, ödeme planı ve diğer detayları önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. 

 

Firma Bilgisi: Zincir Yapı A.Ş.
Proje Bilgisi: İstanbul Tower Levent