İstanbul’un merkezinde; NOW BOMONTİ

İstanbul’un merkezinde, “Konut-Ofis-Çarşı” karması olarak gelişen NOW BOMONTİ projesi

İstanbul’un merkezinde; NOW BOMONTİ

22 Ekim 2013 / emlakwebtv
Eşsiz özellikleri ile bölgenin gelişimine öncülük edeceği ön görülen NOW BOMONTİ projesinin tanıtıldığı basın toplantısı, Now Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başyazıcıoğlu ve Tabanlıoğlu Mimarlık’tan Melkan Tabanlıoğlu’nun evsahipliğinde 22 Ekim 2013, Salı günü gerçekleştirildi. Organik tarımdan turizme birçok farklı alanda kaliteli üretimin simgesi olmuş, Kayseri’nin 60 yıllık firması Ali Başyazıcıoğlu Holding, inşaat sektöründeki 30 yıllık deneyim ve bilgisini, Now Gayrimenkul çatısı altında NOW BOMONTİ projesi ile İstanbul’a taşırken, Türk mimarisine uluslararası alanda birçok prestijli ödülü kazandıran Tabanlıoğlu Mimarlık’ta özgün tasarımı ile NOW BOMONTİ’ye hayat verdi.

21. yüzyıl İstanbul’unun modern yüzü
Konuşmasına “21. Yüzyıl İstanbul’unun Modern Yüzü” olarak tanımladığı “Bomonti” semtine yatırım yapma nedenlerine açıklayarak başlayan Şükrü Başyazıcıoğlu “Gerçek anlamda kabuk değiştiren ve hak ettiği değeri bulmaya çalışan Bomonti bölgesine “now bomonti” projemiz ile gerek mimari tasarım gerekse sunduğu yaşam tarzı ile örnek teşkil edecek bir projeyi kazandıracak olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

NOW BOMONTİ projesinin bölgenin en özel konumunda olduğunu vurgulayan Başyazıcıoğlu ; “Projemizin doğu cephesinde kalan nişantaşı’na yürüyerek 15 dakika, kuzey cephesinde kalan Mecidiyeköy’e yürüyerek yine 15 dakika’da ulaşabiliyorsunuz. Batı cephemizde yer alan Çağlayan metrosu ise 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde. Bu bölgenin erişiminde en önemli role sahip olan Dolmabahçe tüneline ise, NOW BOMONTİ’den arabınızla sadece 2 dakikada ulaşabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, NOW BOMONTİ bulunduğu lokasyon olarak çok özel bir konumdadır. Açılacak olan,Hilton oteli ve Kongre merkezi ile karşı karşıyayız.” Dedi.

Başyazıcıoğlu: “Proje fiyatlarımız da bizi bölgedeki diğer projelerden ayıran önemli bir özelliğe sahip”
Eylül ayında şantiye çalışmalarına başlandığını ve 2015’in 3. Çeyreğinde projeyi tamamlayıp sahiplerine teslim etmeyi plandıklarını belirten Şükrü Başyazıcıoğlu, bölgedeki diğer projelerden ayıran bir diğer özelliklerini şöyle açıkladı: “Proje fiyatlarımız da bizi bölgedeki diğer projelerden ayıran önemli bir özelliğe sahip; çevredeki rakamlarla kıyaslandığında çok makul bir değerde, metrekare fiyatımızı 5.500 dolar olarak belirledik. Fiyatta bu imkanı elde edebilmemizin ana nedeni arsanın bize ait olmasıdır.”
NOW BOMONTİ projesinin tüm özelliklerinin yanısıra çok akılcı bir yatırım olacağını vurgulayarak sözlerine son veren Şükrü Başyazıcıoğlu, sözü projenin mimarı Tabanlıoğlu Mimarlık Ofisi adına Melkan Tabanlıoğlu’na bıraktı. 

Projenin mimari yaklaşımı ile ilgili bilgi veren Melkan Gürsel Tabanlıoğlu çevre dokusuna saygıyla, bölgenin sosyal ve fiziki yapılanmasında yakın tarihi referans alan projenin genç ve çalışan bir demografiyi hedeflediğini, esnek mekan ve zaman algısının projeye yansıtıldığını vurguladı. Sadece direkt kullanıcıyı değil komşularıyla ve ziyaretçileriyle de yaşayan, sevilen bir yapı olacak Now Bomonti’nin semtin yeniden varoluşunda öncü bir estetik değer oluşturacağına inandığını söyledi. Günümüzde her yapının en yoğun şekilde kullanımının sosyal ve ekonomik olarak gerekliliğine değinen Melkan Tabanlıoğlu bu az katlı yapılanmanın bölge ve gelecek yeni projeler için önemli bir ipucu olacağını belirtti.

NOW BOMONTİ hakkında detaylı bilgi için: www.nowbomonti.com.tr

Proje Bilgisi: Now Bomonti