İstanbul’un semtleri DKY imzasıyla buluşacak

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, 2015 yılında Kartal, Maltepe, Ataşehir Yenisahra, Göztepe, Kağıthane, Sultanbeyli ve Kadıköy bölgelerinde yeni projelere başlayacaklarının haberini verdi.

İstanbul’un semtleri DKY imzasıyla buluşacak

2014'ü, seçim yılı olmasına rağmen, sektörün satış anlamında iyi geçirdiğini anlatan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, 2015 yılının ise daha iyi bir yıl olacağına inandığını ifade etti.

2014 yılının DKY İnşaat için kapsamlı araştırmalarla geçen yeni projelerin hazırlık yılı niteliğinde olduğunu anlatan Ali Dumankaya, "Kentsel dönüşüm planlarımız kapsamında toplamda 15 bine yakın kişiyle yaptığımız görüşmeler sonucu çalışmalarımıza yön verdik. İbrahim Dumankaya Holding'in 53 yıllık tecrübesini Dky İnşaat'in dinamik, yenilikçi ve hızlı aksiyon alabilen yapısıyla birleştirdik. 2014 ve 2015 yılı lansman planımızı oluşturduk" şeklinde konuştu.

2015 yılında Kartal, Maltepe, Ataşehir Yenisahra, Göztepe, Kağıthane, Sultanbeyli ve Kadıköy bölgelerinde projelere başlayacaklarının da müjdesini veren Dumankaya, "Kartal'da çalışmalarına başladığımız projemizi 2017 yılında teslim etmeyi hedefliyoruz. Proje Kartal Metro istasyonuna 250 metre mesafede konumlanıyor. Lokasyon avantajının yanı sıra sosyal tesisleri, geniş peyzaj alanı ve Metro Cash & Carry'nin yer alacağı projede m2 fiyatlarının 5000TL'den başladığı 350 adet konut bulunacak. Ayrıca projeden ayrı konumda 1 adet de ofis bloğu yer alacak. 2015'teki ilk lansmanımız Kartal projemiz için gerçekleştirilecek" dedi.

Dönüşümde de var
Maltepe'de "Yeniden Maltepe" markasıyla yürüttükleri kentsel dönüşüm çalışmaları bünyesinde ise Tekel Evlerini dönüştürecekleri projede 5 bin TL'den başlayan metrekare fiyatlarıyla satışa sunulacak 350 adet konut yer alacağını söyleyen Dumankaya, "Bir diğer kentsel dönüşüm çalışmalarımız ise Ataşehir Yenisahra bölgesinde devam etmekte. Etaplar halinde tamamlayacağımız projenin 1. etabında yaklaşık 1000 adet konut yer alacak. Metrekare fiyatlarının 7000TL'den başlayacağını öngörüyoruz" diye konuştu.

Avrupa yakasında da Kağıthane bölgesinde 2 ayrı kentsel dönüşüm projesine başlayacaklarını dile getiren Dumankaya, "Bunlardan ilkinde 100-150 arası konut planlarken; bölgedeki 2. Projemizde 200-250 adet civarı konut inşaa etmeyi hedefliyoruz. Metrekare fiyatlarının 6.000 TL lerden başlayıp 10.000 TL seviyesine oturacağını öngörüyoruz. Yıl içerisinde planladığımız bir diğer proje Göztepe Ofis Park projesinde yaklaşık 200 adet ofis ve mağazalar yer alacak. Sultanbeyli'nin göbeğinde Fatih Caddesi'nde ise 250 adet ticari alan ve 250 adet civarı konut ve ofisten oluşan karma projemizin konsept çalışmaları devam ediyor" açıklamalarını yaptı.