İstanbul’un sur’larını Bursa Marka projesiyle aştı

Sur Yapı, İstanbul dışındaki ilk projesini görücüye çıkardı. Şirket, Bursa’da 1.3 milyar TL’lik yatırımla konut ve alışveriş merkezi projesi gerçekleştiriyor

İstanbul’un sur’larını Bursa Marka projesiyle aştı

İnşaat sektörünün güçlü firmalarından Sur Yapı, İstanbul dışına açılıyor. Şirket, İstanbul dışındaki ilk projesini Bursa'da gerçekleştirecek. 1.3 milyar TL yatırım bedeline sahip projeye, Marka Rezidans ve Alışveriş Merkezi adı verildi. Sur Yapı'nın Ekart Tekstil'le birlikte inşa edeceği proje, Bursa'nın yeni konut ve alışveriş merkezi olacak.

Uludağ manzarasına sahip dairelerden oluşan yeni projede, 26 ve 21 katlı iki kule ve 14 katlı bir home Office bloğu bulunuyor. Kulelerin alt kısmında ise 4 katlı bir alışveriş merkezi yer alıyor. 316 lüks rezidans dairesi ve home office'in yer aldığı proje ile 3 bin kişiye de istihdam sağlanması hedefleniyor. Proje, 65 bin metrekarelik kiralanabilir alanda 220 mağazalık alışveriş merkezi ile Bursalılara dünya markalarını getirmeyi hedefliyor.

Türkiye ekonomisinin en önemli lokomotiflerinden biri olan Bursa'da böyle bir projeye başlamaktan mutluluk duyduğunu anlatan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Merkezi lokasyonu, dağ manzarası ve alışveriş merkezinin yer aldığı Marka Rezidans projemiz, Bursalılara ayrıcalıklı bir hayat yaşatacak" dedi.

170 mağazalı Axis İstanbul
Sur Yapı ve Hayat Holding işbirliği ile Nisan ayında lansmanı yapılan ve inşaatına başlanan Axis İstanbul ise 550 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek. Proje, 60 bin metrekarelik kiralanabilir alan ve 27 bin metrekare ofis alanına sahip. Axis İstanbul'da toplam 170 mağaza hizmet verecek.

ECE Türkiye ile el sıkıştı
Sur Yapı, yeni dönemde yeni bir işbiliğini de hayata geçiriyor. Şirker, Bursa Nilüfer'de yer alan Marka Alışveriş Merkezi ile Axisstanbul alışveriş merkezinin konsept optimizasyonunu, kiralama ve yönetim süreçlerini ECE Türkiye ile birlikte yürütecek.