İstanbul’un yeni metro projelerinde temel ne zaman atılacak?

İstanbul’a yapılacak yeni metroların ihaleleri Ağustos ayındaki köşk seçimlerinden sonra gerçekleştirilecek ve temellerde 2015 yılında atılacak.

İstanbul’un yeni metro projelerinde temel ne zaman atılacak?

15 Mayıs 2014 / Emlakwebtv

Ulaştırma Bakanlığı tarafından İstanbul’a yapılacak yeni metro projelerinin ihalelerinin Ağustos 2014’teki köşk seçimlerinin ardından yapılması planlanıyor. Yapılacak ihalelerden sonra da 2015 yılının Haziran ayında metroların temellerinin atılması planlanıyor.

Peki temelleri 2015’te atılacak İstanbul’un yeni metro projeleri hangileri? İşte yanıtı.

1-Bakırköy-Kirazlı metro hattı: 9 kilometrelik uzunluğa sahip olacak metro hattı sayesinde iki bölge arasındaki yolculuk süresi 13.5 dakikaya düşecek. 9 istasyondan oluşacak projenin durakları ise şunlar olacak; Bakırköy İDO, Özgürlük Meydanı, Zuhurababa, İncirli, Haznedar, İlkyuva, Yıldıztepe, Molla Gürani, Kirazlı.

2-İncirli-Beylikdüzü metro hattı: Tamamlandığında 25 kilometre uzunluğa sahip olacak projede toplam 18 istasyon olacak; İncirli, Bahçelievler, Kocasinan, Çobançeşme, Sefaköy, Cennet Mahallesi, Küçükçekmece, Avcılar Park, Üniversite, Avcılar, Ambarlı Kavşağı, Avcılar Batı, Tatilya, Beylikdüzü ve Tüyap.