İstanbul'un yükselen değeri Beylikdüzü

EVA Gayrimenkul Değerleme'nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre Beylikdüzü İstanbul'un en önemli merkezlerinden birisi haline geldi

İstanbul'un yükselen değeri Beylikdüzü

Değerleme sektörünün önde gelen kuruluşlarından EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş. İş Geliştirme Direktörü Zuhal Balsarı, bir zamanlar yetersiz altyapısı nedeniyle ilgi görmeyen Beylikdüzü'nün şehrin önde gelen alt merkezlerinden biri haline geldiğini açıkladı. Balsarı, Atatürk Havalimanı'na, hastanelere ve alışveriş merkezlerine yakınlık gibi konum avantajları taşıyan Beylikdüzü'nün nitelikli ve depreme dapanıklı konut projeleriyle yatırım açısından öne çıkan merkezler arasına girdiğini söyledi. 

Bölge düzenli ve planlı gelişiyor
Beylikdüzü'nün İstanbul’un birçok ilçesine oranla çok daha düzenli ve planlı bir gelişim gösterdiğini ifade eden Balsarı, bölgedeki konut dokusunun genel olarak site içerisinde güvenlikli ve sosyal imkânları olan projeler şeklinde olduğunu, sitelerde parkın, güvenliğin, açık kapalı havuzlarının, çocuk bahçelerinin ve otoparkların olmasının bölgeye yatırımı cazip kıldığını kaydetti. Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattının hizmete girmesiyle birlikte bölgede ulaşımın bir ölçüde rahatladığını, buna bağlı olarak konut fiyatlarında da artış gözlemlendiğini belirten Balsarı:

'Bölgede kişi başına düşen yeşil alan yüzölçümü diğer bölgelere göre daha yüksek oranlarda. Bölge şehir merkezine nispeten uzak konumda ve ulaşım açısından elverişlilik mülklerin değerine olumlu bir katkı yapıyor. Konut fiyatları E-5 Karayolu'na yaklaştıkça yükseliyor' dedi. 

Beylikdüzü fiyat aralığı
Beylikdüzü bölgesindeki konut projelerinde genelinde 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin bulunduğunu ifade eden Balsarı, bölgede daire birim fiyatlarının KDV'den arındırılmış fiyatlarla E-5’e cepheye doğru artan bir ivme ile 1.800 - 3.500 TL/m² aralığında değiştiğini, 2014 yılı itibariyle aritmetik bölge ortalamasının 2.000 TL/m² olduğu bilgisini verdi.