İstanbul'a 30 yeni meydan geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da hayata geçirilecek meydan projeleri hakkında kamuoyuna bilgi verdi

İstanbul'a 30 yeni meydan geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul genelinde 30 yeni meydan projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Martı projesinde çalışmaların sürdüğü bilgisini kamuoyu ile paylaşan İBB, Bağcılar, Şirinevler, Taksim, Kadıköy, Eminönü ve Eyüp gibi ilçelerde yeni meydan projelerini yakın dönemde kullanıma açacak. 

Bakırköy Özgürlük Meydanı yeniden düzenleniyor
İBB'nin yakın dönemde çalışmalarına başlayacağı ilk proje Bakırköy'deki Özgürlük Meydanı'nın yeniden düzenlenmesi olacak. Yeni meydan İncirli, Yüce Tarla, Şükran Çiftliği ve İstanbul Caddeleri ile bağlantısının yeniden düzenlenmesini sağlayacak. Bakırköy Özgürlük Meydanı yeni düzenlemeyle birlikte 191 bin 850 metrekarelik genişliğe ulaşacak. 

İstanbul yeni meydanlarına kavuşuyor
Gazete Habertürk'te yer alan habere göre, İBB tarafından hayata geçirilecek meydan projelerinden ilki Bağcılar'da yer alcak. Toplam genişliği 27 bin 845 metrekareyi bulacak Bağcılar Meydanı Projesi'nde çocuk oyun alanları, kafeterya ve peyzaj düzenlemeleri de bulunacak. Meydandan, metro istasyonuna erişim sağlanacak. 

Bir diğer meydan projesi ise Bahçelievler'in Şirinevler semtinde inşa edilecek. Bu proje de 30 bin metrekarelik genişliği ve 641 adet araç kapasiteli otoparkıyla dikkat çekiyor. Projede çok amaçlı konferans ve toplantı salonları yer alacak. İstanbul'da hayata geçirilecek diğer meydan projeleri ve ilçelerden bazıları şöyle:

- Beşiktaş: Toplam gneişliği 10 bin metrekare olacak. İskeleden Tarihi Köyiçi Meydanı'na uzanacak.
- Beyoğlu Kabataş: Toplam genişliği 60 bin metre olacak. 
- Ortaköy: Ortaköy Meydanı ve çevresini kapsayan alanda yürütülecek çalışmalar ise 86 bin 246 metrekareyı bulacak.