İstanbul'a elektrikli otobüsler geliyor

İETT Genel Müdürü Emecen yüzde 100 elektrikle çalışan 200 otobüsün 2017 yılında tarihi yarımada da hizmet vermeye başlayacağını açıkladı

İstanbul'a elektrikli otobüsler geliyor

İstanbul toplu ulaşımı 2017 yılında elektrikli araç ağını genişletmeyi planlıyor. Yüzde 100 elektrikle çalışan 200 otobüs, gelecek yıl tarihi yarımada da hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul'a 200 elektrikli otobüs
İETT'nin 2017 bütçesinin görüşüldüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında konuşan İETT Genel Müdürü Arif Emecen, 2017 yılında yüzde 100 elektrikle çalışan otobüslerin hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. 2017 yılında alınacak elektrikli otobüslerin Tarihi Yarımada'da kullanılacağını söyleyen Emecen:

"Halihazırda verilen hizmet, yapılan çalışmanın ardından yüzde 100 elektrikli toplam 200 otobüsle verilmeye başlanacak. Akatram merkezi Edirnekapı olacak ve proje kapsamında tüm yeni otobüsler akıllı araç donanımlarına sahip olacak..." dedi.

Beylikdüzü-Silivri metrobüs hattı geliyor
Emecen İstanbul'un her geçen gün yeni hatlarla genişlediği bilgisini de vererek:

"146 yıldır toplu taşımanın yükünü omuzlayan İETT her geçen gün daha büyük hizmet vermek için çabalıyor. Beylikdüzü-Silivri ve diğer yeni metrobüs güzergahları ile İstanbul halkı, hızlı ve konforlu ulaşım hizmetlerinden birine daha kavuşmuş olacak