İstanbul'da en ucuz konut hangi semtlerde?

İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Nizameddin Aşa, Esenyurt ve Gaziosmanpaşa gibi ilçelerdeki geniş inşaat alanlarının farklı alternatifler yarattığını söyledi. Aşa: "Bölgede 80 bin'e ev bulmak mümkün..." dedi

İstanbul'da en ucuz konut hangi semtlerde?

İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Nizameddin Aşa, İstanbul'un konut fiyatları açısından en ucuz ilçeleri olan Esenyurt ve Gaziosmanpaşa'da dengesiz bir fiyat aralığının bulunduğunu söyledi. Aşa, söz konusu ilçelerde bulunan inşaat alanlarındaki genişliğin farklı alternatifler ortaya çıkardığını belirterek:

"70-80 bin TL'den başlayan ve milyon dolara kadar değişen aralıkta daireler barındıran ilçeler..." ifadelerini kullandı.

Az ama, 80 bine ev var
Sayıların az olmasına rağmen, Gaziosmanpaşa ve Esenyurt ilçelerinde 80 bin TL'ye daire bulmanın mümkün olduğunu belirten Aşa, son dönemlerde Arnavutköy'ün kırsal kesimlerinde de uygun fiyata ev bulmanın mümkün olduğunu vurguladı. Merkeze uzak mahallelerle birlikte bu bölgedeki 3+1 minimum daire fiyatının 150 , merkezde ise 200-250 TL düzeyinde bulunduğunu vurguladı. 

 

İstanbul'da en ucuz konut hangi semtlerde?

 

Aşa Gaziosmanpaşa ve Esenyurt gibi ilçeler bazında: "Bu kadar düşük fiyatlarda ev bulunabilmesinin ana sebebi, bazı arazilerde hisseli tapu olması ve sahiplerin paraya ihtiyaç duymasıdır. " dedi. 

Anadolu yakasının cazip merkezi: Sultanbeyli
Anadolu yakasının Sultanbeyli, Pendik ve Tuzla gibi ilçelerinde de ucuz daireler edinmenin mümkün olduğunu belirten Aşa, Pendik merkezde 3+1 dairenin ortalama fiyatının 300-400 bin TL, Tuzla'da ise 250-350 bin TL aralığına gerilediğini vurgulayarak, Sultanbeyli'de de uygun fiyata darie edinmenin mümkün olabileceğini söyledi. Anadolu yakasının konut almak için en cazip merkezinin Sultanbeyli olduğunu da belirten Aşa:

"Bu semtte 87 bin TL ile, 100 metrekare ve 2+1 konut sahibi olmak mümkün. Sultanbeyli'yi ise 100 bin TL ile Silivri, 120 bin TL ile de Esenyurt takip ediyor..."