İstanbul'da nereden ev almalı?

Maptriks cadde sokak endeksli lokasyon analizi yapıyor ve yatırım yapılacak en doğru yerleri belirliyor.

Maptriks, coğrafi bilgi sistemlerini kullanarak yazılım ve modeller geliştiren, sektörel ve istatistiki verileri sağlayan ve bu verileri yorumlayarak çözümler üreten, Türkiye’nin ilk ve yüzde 100 Türk sermayeli bilişim ve danışmanlık şirketi olma özelliğini taşıyor. Türkiye’nin önde gelen birçok ulusal ve uluslararası firması için milyonlarca veriyi hızlı bir şekilde görselleştiriyor  81 ilde cadde ve sokak bazında tüm coğrafyayı mikro düzeyde analiz edebiliyor. Bu sayede kullanıcı hiçbir eklenti ya da üçüncü parti uygulama yüklemesi yapmadan, herhangi bir tarayıcıyla erişebiliyor, tüm fonksiyonları kolaylıkla kullanabiliyor ve hem ofis hem de mobil olarak uygulamaya ulaşabiliyor. Dolayısıyla şirketler kendi lokasyon analizlerini yapabiliyor, yatırımları için en doğru yeri seçebiliyorlar. Yeni mağaza açmayı düşündükleri ama bilmedikleri bir ilin demografik yapısının, nüfusunun, eğitim seviyesinin, gelirinin, seçmen görüşünün veya sosyo-ekonomik statüsünün ne olduğunu, en ince ayrıntısına kadar analiz edebildikleri bir yazılım kullanmış oluyorlar.
Türkiye'deki 1 milyon cadde analiz ediliyor
Maptriks Genel Müdürü Fatih Kuralkan "Gayrimenkul geliştiricileri, AVM yatırımcıları ve perakende sektörü yatırım yaparken lokasyona dikkat ederler. Çünkü yatırım yapılan lokasyon hedef kitleyi, rekabet açısından avantajlı olup olmadığını ve bölgeye yapılacak olan yeni yatırımları ve ilerleyen zamanlarda o bölgenin değerlenip değerlenmeyeceğini belirler. Biz bu verileri güncel ve tamamen bilimsel bir yöntemle paylaşarak firmanın en doğru veriye en pratik şekilde ulaşabilmesini sağlıyoruz. Türkiye’de perakende sektöründe yeni yapılacak bir yatırım için en uygun il, ilçe, mahalle ve cadde ve sokağa kadar mikro ölçekte analizler sunuyoruz. Türkiye’deki yaklaşık 1 milyon caddeyi analiz edebiliyoruz" diyor. 
İstanbul'da nereye konut yatırımı yapılmalı?
Hem gayrimenkul geliştiricileri hem de konut alıcısı için İstanbul Avrupa Yakası'nda Halkalı, Kayeşehir ve Başakşehir değerlenen ve ilerleyen yıllarda yapılacak yatırımlarla daha da değerlenecek bölgeler arasında ilk sırada yer alıyor. Anadolu Yakası'nda ise Çekmeköy'den Sultanbeyli'ye kadar olan bölge yatırımcısına kazandıracak bölgeler arasında yer alıyor.