İstanbul'da trafik sorunu yeni metro hatları ile çözülecek

İstanbul'da her geçen gün içinden çıkılamaz hale gelen trafik sorununun yapılması planlanan metro hatları ile çözülmesi planlanıyor

İstanbul'da trafik sorunu yeni metro hatları ile çözülecek

İstanbul'da her geçen gün içinden çıkılamaz hale gelen trafik sorununun yapılması planlanan metro hatları ile çözülmesi planlanıyor. Sorunun çözülmesi için yeni metro hatları üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Özellikle kentsel dönüşüm ile yenilenen bölgelerde hayata geçirilmesi planlanan metro hatlarının 2019 yılı içerisinde hizmet vermeye başlaması bekleniyor. 

Dudullu - Kayışdağı - İçerenköy - Bostancı Metro Hattı

İstanbul'da 2019 yılında hizmet vermeye başlaması planlanan çok sayıda metro hattı bulunuyor. İstanbul'da yapılacak olan metro hatları arasında; Bostancı, İçerenköy ve Dudullu arasında yaşanan trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltması beklenen Dudullu-Kayışdağı-İçerenköy-Bostancı Metro Hattı bulunuyor. Güzergahtaki saatler süren trafiğe çözüm olması planlanan hat, Yukarı Dudullu – Dudullu – Modoko – İMES – Türkiş Blokları – Kayışdağı – İçerenköy – Küçükbakkalköy – Kozyatağı – Üst Bostancı – Suadiye – Bostancı İDO duraklarından oluşuyor. 

Altunizade - Çamlıca Metro Hattı 

Yine 2019 yılında ilk seferini yapması planlanan metro hatlarından biri olan Altunizade-Çamlıca Metro Hattı'nın ilk durağı Altunizade'de olacak. Tren daha sonra Çamlıca Ferah Mahallesi'ne gidecek ve Çamlıca Camii istasyonunda son bulacak.

Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro Hattı

Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metro Hattı'da 2019 yılında ilk seferini yapacak. Bu hat ise  Ataköy – Yenibosna – Çobançeşme – Kuyumcukent – Doğu Sanayi – Mimar Sinan Caddesi – Evren Mahallesi – İkitelli Kavşağı – Mehmet Akif – Bahariye – Masko – İkitelli Sanayi duraklarında duracak.

Kaynarca - Tuzla Belediye Metro Hattı

Kaynarca ise 2019 yılında 2 yeni metroya kavuşacak. Bunlardan birincisi Kaynarca - Tuzla Belediye Hattı, diğeri ise Kaynarca Merkez - Pendik Merkez Metro Hattı olacak. Kaynarca Merkez ile Pendik Merkez Metro istasyonuna birbirini bağlayacak olan yeni metro hattı ile trafikte ve ulaşımda büyük kolaylık sağlanmış olacak.