İstanbul'da ücretsiz toplu taşıma uzatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklama ile İstanbul'da ücretsiz toplu taşımanın 27 Temmuz 2016 saat 24.00'e kadar devam edeceğini söyledi

İstanbul'da ücretsiz toplu taşıma uzatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklama ile İstanbul'da ücretsiz toplu taşımanın 27 Temmuz 2016 saat 24.00'e kadar devam edeceğini söyledi. 

Ücretsiz ulaşım 27 Temmuz 2016 saat 24.00'e kadar devam edecek

İBB'nin Twitter hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul'da ücretsiz ulaşım 3 iş günü daha uzatıldı. İstanbul'da otobüs, metro, metrobüs, tramvay, marmaray, vapur ve motorlar kısaca İETT biletleri ile geçiş yapılabilen her toplu taşıma araçları için ücretsiz ulaşım 27 Temmuz 2016 saat 24:00'e kadar devam edecek. 

Mavi Kartlar ne olacak? 

Ücretsiz ulaşım uygulamasından önce mavi kartlarına aylık dolum yapan İstanbullular için ise durum henüz belirlenmedi. Doldurulan aylıkların 1 ay içinde kullanılması gerektiği için boşa gideceğini düşünen İstanbullular merak içinde. 1 haftayı geçen ücretsiz ulaşım uygulamasının mavi kart kullanıcılarını nasıl etkileyeceği, bu sürenin mavi kart sahiplerinin sürelerine eklenip eklenmeyeceği de merak ediliyor. 

Hangi toplu taşıma araçları ücretsiz? 

İstanbul'da İETT biletlerinin geçtiği her türlü toplu taşıma aracı 27 Temmuz 2016 saat 24.00'e kadar ücretsiz. Bu araçlar ise şöyle; metro, metrobüs, otobüs, vapur, tramvay, marmaray, motor vb.