İstanbul'da yeni bir uydukent doğuyor

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Bahçekent bölgesinin gelecek vaat eden önemli bir lokasyon haline geldiğini söyledi.

İstanbul'da yeni bir uydukent doğuyor

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, daha çok orta gelir grubuna yönelik olarak üretilen konutlarla büyüyen Bahçekent bölgesinin yeni bir uydukent olarak şekillendiğini söyledi.

İstanbul'un yeni uydukenti büyüyor
Dağ Mühendislik ile birlikte hayata geçirilen Tual Bahçekent projesinin tanıtım toplantısında konuşan Murat Kurum, Hoşdere bölgesinde oluşturulan Bahçekent uydu kentinin her adımla birlikte büyümeyi sürdürdüğünü vurgulayarak:

"Gerek üçüncü havaalanına ve gerekse üçüncü köprünün bağlantı yollarına yakınlığı, planlı gelişmesi, 140 bin metrekarelik park alanı Bahçekent’i İstanbul’da gelecek vadeden en önemli lokasyonlardan biri haline getirmiştir. Emlak Konut tarafından finanse edilen ve Bahçekent’in merkezinde yer alan bu parkın yaklaşık yatırım değeri 57 milyon TL’nin üzerinde gerçekleşecektir. Park alanımızda bir adet de biyolojik gölet, mini golf alanı, tematik bahçeler, yürüyüş ve bisiklet parkurları, güneş panelleri, çocuk oyun alanları bulunacaktır." dedi.

Uydukentlerin İstanbul'a yararı
Bahçekent gibi uydu kentlerin hem yoğun kent yaşamının zorlukları için alternatif arayan vatandaşlara hem de kentsel dönüşüm sürecine, yoğunluğu azaltan çözümler aracılığıyla hizmet verdiğini söyleyen Kurum, Türkiye genelinde ve İstanbul özelinde acilen 1/25.000'lik imar planlarının hızlı bir şekilde tamamlanması önerisinde bulundu. Kurum:

"Bu nedenle tüm kurumlarımız üzerlerine düşen görevleri tereddüt etmeden yerine getirmelidir. Bu konuda Emlak Konut olarak biz de üzerimize ne tür bir görev düşerse yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim." dedi.