İstanbul'u akıllı şehir yapacak protokol imzalandı

İstanbul'u akıllı şehir haline getirecek protokol İSBAK ve STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında imzalandı

İstanbul'u akıllı şehir yapacak protokol imzalandı

İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri A.Ş. ie STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., İstanbul'u akıllı şehir haline getirecek önlemlerin düzenlendiği protokole imzalarını attı. 

İstanbul Akıllı Şehir olurken
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'u dünya metropollerine örnek olacak bir düzenleme ile akıllı şehir konseptine uygun şekilde yeniden yapılandırılması için faaliyetlerini hızlandırdı. Akıllı Şehir konsepti doğrultusunda çalışma ve işbirliklerine devam eden İBB, İstanbul'a ve İstanbullulara yeni bir kent yaşamı sunacak projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. "İstanbul, Akıllı Şehir" projesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin en önemli markası İstanbul'u daha da değerli kılmayı hedefliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından projenin sorumlusu olarak atanan sektörün en önemli kuruluşlarından olan İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri A.Ş, ulaştırma ve aydınlatma konusundaki teknoloji odaklı yaklaşımlarıyla dikkat çekti. STM-Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. ile işbirliğine varan İSBAK böylece "İstanbul Akıllı Şehir" projesi için de önemli adımlardan birine öncülük etmiş oldu.

Uzmanlık gerektiren kritik teknolojilerin ülkeye transferinde önemli başarılara imza atan STM'nin, proje kapsamında büyük veri ve veri analitiği alanında da önemli katkılar sunması bekleniyor. STM'nin ayrıca, "Akıllı Şehir" uygulamalarını geliştirmesi ve siber güvenlik kaabiliyetleriyle de beklenen güvenlik düzeyine hizmet sunması hedefleniyor.