İstanbul trafiğine Enerji Kongresi ayarı

İstanbul'da gerçekleştirilecek 23. Dünya Enerji Kongresi nedeniyle ana yollardan Taksim, Şişli, Nişantaşı ve Beşiktaş bölgesine geçişler dört gün boyunca yapılamayacak

İstanbul trafiğine Enerji Kongresi ayarı

Dünya enerji devlerini İstanbul'da ağırlayacak olan 23. Dünya Enerji Kongresi, İstanbul'un merkezi semtlerindeki trafiği olumsuz yönde etkileyecek. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kongrenin gerçekleştirileceği 9-13 Ekim tarihleri arasında ana yollardan Taksim, Şişli, Nişantaşı ve Beşiktaş bölgelerine geçişe izin verilmeyeceği belirtildi.

O yollar 4 gün boyunca kapalı: Alternatif yollar hangileri?
İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre alternatif yollar şu şekilde belirlendi:

 

İstanbul'un merkezini vuran kongre: Bu yollar 4 gün trafiğe kapalı

 

- Taşkışla Caddesi ve Mete Kavşağından Kadırgalar Adil Baba'ya uzanan güzergahta seyahat etmek isteyen yolcular Asker Ocağı Caddesi'nden Divan Kavşağına yönlendirilecek

- Gümüş Caddesi, Harbiye Ordu Evi girişi ışıklarından Adil Baba kavşağına kadar yollar kapatılacak. Bu güzergahtaki sürücüler için aletnatif yol olarak Halaskargazi Caddesi gösterildi.

- Mim Kemal Öke ve Vali Konağı Caddesi'nden Adil Baba Kavşak ve Abdi İpekçi Caddesi güzergahındaki yolcular için Abdi İpekçi ve Vali Konağı alternatif yoluna yönlendirilecek. 

- Kadırgalar Caddesi'nin Bayıldım girişi, Mim Kemal Öke Caddesi'ne kadar kapatılacak. Bu güzergahtaki sürücülere Bayıldım Caddesi ile Vodafone Arena'nın arka tarafından Karaköy ve Asker Ocağı Caddesine yönlendirme yapılacak.