İstanbul'un yeni mega projeleri açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un yeni mega projelerini açıkladı

İstanbul'un yeni mega projeleri açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un yeni mega projelerini açıkladı. 

İstanbul'a 7 yeni metro hattı

4 Ağustos'tan itibaren 7 yeni metro hattı ihaleye çıkacak, arkasından Büyükçekmece'ye kadar gidecek 23 kilometrelik yeni karayolu tünelleri gelecek. 

Topçu Kışlasına sanat galerisi 

Osmanlı Dönemi'nde Taksim Meydanı'nda Topçu Kışlası olduğunu söyleyen Kadir Topbaş, insanların Taksim'de oturacakları, vakit geçirecekleri hiç bir yerin olmadığını, Taksim'e ufak ticari üniteler ve Taksim Topçu Kışlası'nı yapacaklarını belirtti. 

Taksim'e opera binası 

AKM'de her şeyin bir arada yapıldığını ve bunun yanlış olduğunu belirten Topbaş, Burada Konser de opera da veriyoruz. Toplantılar da yapılıyor. Esasında opera farklı bir şey. Onun kendi tınısı, akustiğine uygun olarak yapılması lazım. Orada İstanbul Büyükşehir Belediyemize ait otoparkı da katarak, mimarlarımızın güzel projesiyle bir opera binasının hayata geçmesi lazım. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ne de karşı çıkıldı. Yaptık, şu anda mükemmel bir tiyatro salonu olarak hizmet veriyor” dedi. 

Boğazın altında yürüme yolu 

Üsküdar - Kabataş arasına yaya tüneli yapılacak. Yaya Tüneli ile Üsküdar'a gelenler yüzeye çıkmadan boğazın altında yürüyerek karşıya geçebilecek. Üstte ise bir meydan yapılacak. 

Tarihi Yarımada'ya elektrikli otobüs gelecek

Tarihi Yarımada'da elektrikli otobüsler çalışacak ve bölge belirli saatlerde trafikten arınacak. 

Çamlıca Cami'nin yanına Gazi Parkı

Çamlıca Cami'nin yanına büyük bir park yapılarak Gazi Çengelköy Parkı adı verilecek.