İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy

İstanbul'un yeni merkezi halina gelen Ataköy, son zamanlarda artan lüks konut projeleri ile dikkat çekiyor

İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy

İstanbul'un yeni merkezi halina gelen Ataköy, son zamanlarda artan lüks konut projeleri ile dikkat çekiyor. Ataköy bölgesinin, Mega Yat Limanı projesinin de tamamlanması ile birlikte yerli ve yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi görmesi bekleniyor. 

Mega Yat Limanı Projesi

İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy


Ataköy'de Dati Holding, 150 milyon dolarlık Mega Yat Limanı projesini hayata geçiriyor. Projenin tamamlanması ile birlikte 6 bin kişinin istihdam etmesi bekleniyor. Sosyal alanları, alışveriş ve eğlence merkezleri ile Mega Yat Limanı projesinin içerisinde bulunacağı İstanbul Ticaret Merkezi tamamlandığında 200 bin metrekare yeşil alana, kongre ve spor alanları, eğlence merkezleri, metro, deniz ulaşımı gibi toplu taşıma ağlarına sahip bir sosyal merkezi olacak. 

Yalı Ataköy 

İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy


TOKİ, Özyazıcı İnşaat ve Karadeniz Örme ortaklığı ile hayata geçirilen Yalı Ataköy projesi 1+1, 2+1, 3+1 ve 441 konut tiplerinden meydana geliyor. 512 adet daire ve ev-ofis seçeneklerinin ve 78 ticari ünitenin yer aldığı Yalı Ataköy satılık daire büyüklükleri 66 metrekare ile 200 metrekare arasında değişiyor. Denize sıfır konuma sahip olan Yalı Ataköy, Bakırköy Galeria AVM'nin yanında yükseliyor. Projenin tasarımı Alpar Mimarlık tarafından yapıldı. Apart otel, alışveriş merkezi ve konutların bulunduğu Yalı Ataköy'de fiyatlar 1 milyon 200 bin liradan başlıyor. 

Avrupa Residence&Office Ataköy

İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy


Artaş İnşaat'ın İstanbul Ataköy'de hayata geçirdiği proje 165 adet rezidans, 52 ofis ve dükkandan meydana geliyor. 2 bloktan oluşan Avrupa Residence projesi 1+1 ve 2+1 konut seçeneklerinden meydana geliyor. Avrupa Residence ve Office Ataköy teslim tarihi olarak 2016 Eylül'ü veriyor. E-5'in yanında yükselen proje Airport AVM, Kültür Üniversitesi, Nef Ataköy 22, Selenium Ataköy projelerine oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Avrupa Residence&Office Ataköy fiyatları ise 655 bin liradan başlıyor. ,

Pruva 34

İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy


Doğa Şehircilik'in Sümerbank'tan satın aldığı arsa üzerinde inşa edilen Pruva 34 projesi 7 blok ve 239 adet daireden meydana geliyor. 16 ve 17 katlı blokların yer aldığı projede 4+1, 5+1, 5+2 ve 4+2 konut seçenekleri yer alıyor. Projede konut bloklarının yanı sıra 1 apart otel bloğu bulunuyor. Pruva 34 teslimlerinin ise Eylül 2017'de yapılması planlanıyor. Pruva 34 fiyatları 2 milyon dolar ile 3 milyon 750 bin dolar arasında değişiyor. 

Selenium Retro

İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy


Aşçıoğlu İnşaat'ın Ataköy E-5 yolu üzerinde inşa ettiği Selenium Retro projesi 1+1 ve 2+1 konut tiplerinden meydana geliyor. 394 adet daireden meydana gelen projede daire alanları 68 metrekare ile 97 metrekare olarak tasarlanıyor. Selenium Retro projesinde 28 adet yatay ofis ve mağaza yer alıyor. Projede konut bloğu Marmara Denizi'ne bakarken ofis bloğu ise E-5'e bakıyor. Projenin tamamlanması ile THY A.O Personeli Sosyal Yardım Vakfı (Türk Havak) ofis bloğundaki yerine yerleşecek. Selenium Retro teslim tarihi olarak Mayıs 2017'yi veriyor. Selenium Retro fiyatları ise 651 bin liradan başlıyor. 

Sea Pearl Ataköy

İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy


Kuzu Grup imzası taşıyan Sea Pearl Ataköy projesi 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire tiplerinden meydana geliyor. İstanbul Avrupa Yakası'nda denize en yakın konumdaki konut projesi olan Sea Pearl Ataköy, 8 residence kulesi ve 1 otelden oluşuyor. Projede dairelerin dışında, 5 yıldızlı otel, alışveriş alanları ve restoranlar da bulunacak. Sea Pearl Ataköy projesinde toplam 1.401 bağımsız bölüm, 17 ticari ünite ve otele ait 200 adet oda yer alıyor. Sea Pearl Ataköy teslimleri ise Temmuz 2017'de yapılacak. 

Ataköy Towers 

İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy


11 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilen Ataköy Towers, Aziz Yapı imzası ile hayata geçiyor. Ofis projesi olarak yükselen Ataköy Towers, 356 adet ofisten meydana geliyor. Tamamı 1+1 tipinde ofislerin yer aldığı Ataköy Towers E-5 kıyısında, metrobüs ve metro istasyonlarına yakın bir konumda yer alıyor. Nef Ataköy 22 projesinde komşu konumda olan Ataköy Towers projesinde ofisler deniz manzarasına hakim. Ataköy Towers teslim tarihi olarak 2016 Aralık ayını veriyor. Projede en düşük metrekare birim fiyatı ise 9 bin lira olarak veriliyor. 

Nef Ataköy 22

İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy


Timur Gayrimenkul güvencesi ile yükselen Nef Ataköy 22, 1+1, 2+1, 3+1 ve 441 konut tiplerinden meydana geliyor. 1269 adet rezidans ve ev-ofis seçeneklerinin yer aldığı Nef Ataköy 22 Mayıs 2017'de teslim edilecek. Atatürk Havalimanı'na 3 dakikalık uzaklıkta yer alan Nef Ataköy 22 projesi metro ve metrobüs durağına yürüme mesafesinde yer alıyor. Nef Ataköy projesinde konutların yanı sıra 323 odalı bir otel yer alıyor. 18 katlı 6 bloktan meydana gelen proje 1037 konuttan oluşuyor. Nef Ataköy 22 fiyatları ise 439 bin liradan başlıyor. 

Selenium Ataköy

İstanbul'un Yeni Merkezi: Ataköy


Ağustos 2016'da teslim edilmesi planlanan Selenium Ataköy projesi Aşçıoğlu İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. 1+1, 241, 3+1, 441 ve 5+1 konut seçeneklerinin yer aldığı Selenium Ataköy'de 321 adet daire yer alıyor. 15 katlı 3 bloktan oluşan Selenium Ataköy projesi E-5'e yakın bir konmda yükseliyor. Projede Atatürk Havalimanı ve Ataköy marina'ya ulaşmak sadece 5 dakika. Zengin sosyal donatıların yer aldığı Selenium Ataköy fiyatları ise 1 milyon 834 bin liradan başlıyor. Selenium Ataköy projesinden daire alanlar arasında Milli Futbolcu Arda Turan'da var. Arda Turan Selenium Ataköy projesinden 2 daire satın aldı.