İstanbul'un yeni merkezi: Üsküdar

Mega projelerin merkezinde bulunan Üsküdar'da gayrimenkul fiyatları hızlı bir yükseliş içine girdi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bu artışın kimi yerlerde yüzde 500'ü bulduğunu söyledi

İstanbul'un yeni merkezi: Üsküdar

Çamlıca Camii, metro yatırımları ve marmaray gibi yatırımların merkezinde yer alan Üsküdar'da yer alan konut ve arazilerde ciddi boyutlarda artış yaşanıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yeni yatırımlarda birlikte emlak yatırımların fiyatlarının arttığını belirterek: "Çamlıca'da arsa fiyatları yüzde 300-500 civarında artış gösterdi..."dedi.

Marmaray'ın açılışıyla birlikte esnafın kazancında önemli bir yükseliş yaşandığını vurgulayan Türkmen:

"Marmaray açılmazdan evel 20 kasa balık satan balıkçı, Marmaray'ın açılmasıyla 60 kasa balık satmaya başladı. 3 bin ciro yapan iş yeri şu anda 7 bin TL ciro yapıyor..." dedi. 

Üsküdar'ın taşı toprağı yakut
Üsküdar'da sürmekte olan yatırımları değerlendiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilçenin cazibesinin her geçen gün arttığını söyledi. ÜSküdar-Çekmeköy-Ümraniye metrosunun gelecek yılın son çeyreğinde, eylül ve ekim ayı gibi hizmete açılmasının beklendiğini söyleyen Türkmen, yürütülmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Kentsel dönüşüm sürecinde plan çalışmalarının tamamlandığını ve imar plan sorununun aşıldığını söyleyen Türkmen:

"Vatandaşları tapuları hisseli. Bu nedenle bir araya gelmeleri gereyior. Bizler de vatanlaşlarımızın bir gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyor. 2016 yılından itibaren kentsel dönüşüm sürecinde de önemli adımlar atacağız..." şeklinde konuştu.

Çamlıca'daki vericiler kaldırılacak
Üsküdar bölgesinde arsa fiyatlarının yüzde 500 oranında arttığına da dikkat çeken Türkmen, Çamlıca Camii'nin yapımının ardından tepedeki vericilerin de kaldırılacağını söyledi.