İstanbul'un yeni metro hatları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında Ağustos ayında ihalesi yapılacak olan yeni metro hatlarını sizler için derledik...

İstanbul'un yeni metro hatları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında Ağustos ayında ihalesi yapılacak olan İstanbul'un yeni metro hatlarını sizler için derledik...

Başakşehir - Kayaşehir metro hattı 

4 Ağustos 2016 tarihinde ihalesi gerçekleşecek olan Başakşehir - Kayaşehir metro hattı 4 duraktan meydana gelecek ve toplam 6 kilometre uzunluğunda olacak. 

Çekmeköy - Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattı 

İhalesi 5 Ağustos'ta gerçekleşecek olan Çekmeköy - Sancaktepe - Sultanbeyli metro hattı toplam 10,9 kilometre uzunluğunda olacak. Metro hattı toplam 8 istasyondan oluşacak. 

Kaynarca - Pendik - Tuzla metro hattı

İhalesi 8 Ağustos tarihinde yapılacak olan Kaynarca Pendik Tuzla metro hattının 1.020 günde tamamlanması hedefleniyor. Toplam 12 kilometre uzunluğunda olacak hattın 2019 yılında hizmet vermeye başlaması planlanıyor. 

Kirazlı - Halkalı metro hattı 

9 Ağustos'ta ihalesi yapılacak olan metro hattı 9,7 kilometre uzunluğunda olacak. Toplam 9 istasyondan oluşacak olan Kirazlı Halkalı metrosu 1.080 günde tamamlanacak. 

Ümraniye - Ataşehir - Göztepe metro hattı

Toplam 11 duraktan oluşacak olan Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattının ihalesi 10 Ağustos'ta gerçekleşecek. Hattın toplam uzunluğu ise 13 kilometre olacak. 

Mahmutbey - Bahçeşehir - Esenyurt metro hattı

11 Ağustos'ta ihalesi yapılacak olan Mahmutbey - Bahçeşehir - Esenyurt metro hattı 11 istasyondan oluşacak ve 1.080 günde tamamlanacak. Hattın toplam uzunluğu ise 18.5 kilometre uzunluğunda.